Wpis z mikrobloga

Ogarniam sobie zamówienie maseczek z Chin dla klienta pracując zdalnie z domku. Najtaniej jak się da - 0,24 USD za maseczkę 3-warstwową (wcześniej zamawiali po 0,28 i się cieszyli), sprawdzona firma, ze znajomym Chińczykiem robiłem wcześniej spore interesy przez kilka lat zamawiając maszyny. Polski kontrahent też z polecenia do mnie trafił. Prawie idealna sytuacja. Temat miał iść przeze mnie, ale jak wysłałem certyfikat to skontaktowali się bezpośrednio z fabryką, pomijając mnie, mimo że miałem mieć na zamówieniu 0,005 dolara od maseczki, czyli trochę ponad 2%... Sami się chwalili, że będą sprzedawać po 4zł, czyli będą mieć na tym po uwzględnieniu transportu ponad 300%...

Znajomy z Chin od razu mnie poinformował. Normalna cena minimalna przy bardzo dużym zamówieniu to u nich 0,25 USD i to też baaardzo dobra cena, pyta się czy może im dać taką. Zgadnijcie kto dostanie wycenę na 0,27 USD/maseczkę i zaraz będzie chciał wrócić z podkulonym ogonem do mnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko, że moja cena wzrośnie z 0,005 do 0,02 na maseczce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak ja nie cierpię robić interesów z cebulakami... Szkoda strzępić ryja... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gorzkiezale #chiny #zalesie #import #koronawirus #januszebiznesu #polska #2019ncov #pracbaza trochę też #heheszki
Kismeth - Ogarniam sobie zamówienie maseczek z Chin dla klienta pracując zdalnie z do...

źródło: comment_1585330195e7egkiOPQN45LLmqn7yB9Y.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
@Kismeth: Transport morski here. Mam wycinek pracy, że pracuję praktycznie wyłącznie z klientami zagranicznymi. Czuje dobrze człowiek, bo Polacy, jeżeli chodzi o etykę biznesu to z mojego doświadczenia są na zbliżonym poziomie do Hindusów, Bangladeszy, ale już pod Arabami, którzy targują się jak #!$%@? ale mają w tym koniec końców jakiś rigcz. Trzymaj się, i ściągaj mi puchy pod export ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kismeth: powiesz coś więcej o swojej branży? Zajmujesz się tym zawodowo czy barddziej dorabiasz? Jestem bardzo ciekawy jak to wygląda, ponieważ myślę nad czymś podobnym tylko jako zajęcie dodatkowe( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zapocona_Onuca_Odyna:

Transport morski here. Mam wycinek pracy, że pracuję praktycznie wyłącznie z klientami zagranicznymi. Czuje dobrze człowiek, bo Polacy, jeżeli chodzi o etykę biznesu to z mojego doświadczenia są na zbliżonym poziomie do Hindusów, Bangladeszy, ale już pod Arabami, którzy targują się jak #!$%@? ale mają w tym koniec końców jakiś rigcz. Trzymaj się, i ściągaj mi puchy pod export ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Mam dokładnie takie same odczucia. Zazdroszczę, bo sam bym się przebranżowił jakoś. Kontakt z Polakami
  • Odpowiedz
@Rubbik: no właśnie czas realizacji 24 godziny do wysyłki, co jest absolutną petardą w obecnej sytuacji na rynku. W innej firmie dostali 5 dni, ale wg mnie będzie dwa razy tyle. Tutaj znajomy mi to gwarantuje osobiście i mu wierzę.
  • Odpowiedz
@Kismeth: o a automatyka, pneumatyka, narzędzia pomiarowe, fotowoltaika też dajesz radę? Z założeniem, że podaję ceny jakie mam w pl. Tylko niestety raczej małe zamówienia, nie na kontenery, bo klient końcowy firmy przemysłowe, elementy specjalistyczne.
  • Odpowiedz
@djtartini1: wszystko co przemysłowe ogarniałem już, więc tak. Drobnica też i to głównie to idzie, ale fotowoltaika to głównie całe kontenery, bo nie opłaca się drobnicą ze względu na choćby możliwość uszkodzenia skrzyni, przez co fracht drobnicowy na foto i ogólnie wszystko co kruche jest ponad dwa-trzy razy droższy i nieopłacalny raczej. Lepiej cały kontener.
  • Odpowiedz
@wbielak: nie bój żaby, ogarnę mu targi w Polsce, bo chciał się wystawiać w przyszłym roku i miałem mu to robić, ale zrobię za darmo i już mu zapowiedziałem. ( )
  • Odpowiedz
100 tys. zarobku, przy załatwieniu dealu o wartości 20 mln zł, to nie jest jakoś mega dużo.
Niestety widać cebulactwo u kontrahenta.
Co było w Twojej prowizji? Załatwienie wszystkich dokumentów, spedycja też? Takie maski to w ilu 40' kontenerach w ogóle pójdą?
  • Odpowiedz
Jak ja nie cierpię robić interesów z cebulakami... Szkoda strzępić ryja... ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Kismeth: jeżeli to prawda, to właśnie Ci zarobki wzrosły o 400%, powinieneś się cieszyć jak głupi z tego januszerstwa, które sobie samo w stopę strzela.
  • Odpowiedz