Wpis z mikrobloga

Ogarniam sobie zamówienie maseczek z Chin dla klienta pracując zdalnie z domku. Najtaniej jak się da - 0,24 USD za maseczkę 3-warstwową (wcześniej zamawiali po 0,28 i się cieszyli), sprawdzona firma, ze znajomym Chińczykiem robiłem wcześniej spore interesy przez kilka lat zamawiając maszyny. Polski kontrahent też z polecenia do mnie trafił. Prawie idealna sytuacja. Temat miał iść przeze mnie, ale jak wysłałem certyfikat to skontaktowali się bezpośrednio z fabryką, pomijając mnie, mimo że miałem mieć na zamówieniu 0,005 dolara od maseczki, czyli trochę ponad 2%... Sami się chwalili, że będą sprzedawać po 4zł, czyli będą mieć na tym po uwzględnieniu transportu ponad 300%...

Znajomy z Chin od razu mnie poinformował. Normalna cena minimalna przy bardzo dużym zamówieniu to u nich 0,25 USD i to też baaardzo dobra cena, pyta się czy może im dać taką. Zgadnijcie kto dostanie wycenę na 0,27 USD/maseczkę i zaraz będzie chciał wrócić z podkulonym ogonem do mnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko, że moja cena wzrośnie z 0,005 do 0,02 na maseczce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak ja nie cierpię robić interesów z cebulakami... Szkoda strzępić ryja... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gorzkiezale #chiny #zalesie #import #koronawirus #januszebiznesu #polska #2019ncov #pracbaza trochę też #heheszki
Kismeth - Ogarniam sobie zamówienie maseczek z Chin dla klienta pracując zdalnie z do...

źródło: comment_1585330195e7egkiOPQN45LLmqn7yB9Y.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
@Kismeth "Jak się z kimś dogaduję na 10% to jest to 10%, tutaj przy obietnicy dużych ilości rzędu 5 milionów sztuk zgodziłem się na wspomniane trochę ponad 2%"

- tak napisałeś i stąd wywnioskowałem liczbę 5 mln. Która notabene wydała mi się spora.
  • Odpowiedz
@takrodzisiegniew przy transakcji wartej 20 mln? No nie. To oczywiście zależy od branży, ale 100 tys. prowizji to robią menadżerowie sprzedający piłkarza lub trenera do Azji na kontrakt roczny warty 1 mln. Tak więc prowizja OPa była w granicach rozsądku zdecydowanie.
  • Odpowiedz
@takrodzisiegniew: bo mnie chcieli wydymać na prowizji w wysokości 2%, która była po nocnych negocjacjach i obiecankach następnego zamówienia na 5mln sztuk.

Wiem, że w innej firmie co się dogadali mieli cenę 0.28 i czas oczekiwania 5-10 dni, więc wiem że i tak wezmą drożej, bo mają transport na przyszły tydzień dograny. Pewnie następnej transakcji nie będzie. I dobrze.
  • Odpowiedz
@RobertoBaggio: a, sorry Mireczku. To z komentarza wziąłeś. Oni mi obiecywali kolejną transakcję na 5mln sztuk dlatego zgodziłem się na niską prowizję, bo do tego polecił ich znajomy. Teraz zamawiali 200.000 i wzrosło finalnie na 500.000.

5 mln sztuk to 3 kontenery 40. :)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kismeth: skąd ja to znam, panie daj ofertę na 100 kontenerów metalowych, w ocynku, itd będziemy zamawiać. Liczysz transport, dogadujesz temat z ocynkownia a na sam koniec klient zamawia 5 sztuk, a chce cenę jak przy 100.
  • Odpowiedz
@takrodzisiegniew firma, dla której pracowałem nie była w stanie kontynuować importu z Azji z uwagi na coraz większą konkurencję w Polsce i mniejsze marże na produktach.
Zresztą, od zawsze wolałem kreować wizerunek w sieci, aniżeli handlować ¯_(ツ)_/¯
Dobrze wyszło. Dla mnie.
  • Odpowiedz
Normalna cena minimalna przy bardzo dużym zamówieniu to u nich 0,25 USD i to też baaardzo dobra cena, pyta się czy może im dać taką.


@Kismeth: jedynym cebulakiem tutaj jestes ty, wiesniaku. kitajec to tez geniusz biznesu ze sie pyta o pozwolenie czy moze cos sprzedac xD
  • Odpowiedz