Wpis z mikrobloga

@Janusz_Hazardu: Jestem przedsiębiorcą i muszę potwierdzić, że tak to niestety wygląda. Zaczynałem z niczym, jako wyzyskiwany pracownik. Pół roku temu otworzyłem firmę, kupiłem sobie w leasing Bentleya Continental GT V8, teraz przyszedł kryzys i moi pracownicy zatrudnieni na umowach śmieciowych chcą wypłaty. Na szczęście rozstrzelałem ich wszystkich a na ich miejsce zatrudniłem Ukraińców, którzy do końca kryzysu zgodzili się pracować za darmo. #truestory

Nie rozumiem czemu wszyscy Polacy nie otworzą własnych
  • Odpowiedz
trzeba się zadowolić plebejskim Jaguarem


@Niles: dobrze, że przynajmniej wpis w CEIDG uprawnia do darmowego leasingu sponsorowanego z potężnego opodatkowania pracowników na najniższej krajowej, nie wiem jak by to było gdyby nie ich 150zł pitu miesięcznie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lemek3: słabo, Ukraińcy Ci nie dokładają na paliwko do bentleja. Z resztą, v8 to rozumiem tylko na start? Biedny taki silnik, przynajmniej v12 powinieneś kupić.
  • Odpowiedz
Poza tym nie każda firma to kokosy


@Niles: Ja bym powiedział że zdecydowana większość firm to nie kokosy, i w 90% małych i średnich przedsiębiorstw taki właściciel zarabia podobnie, albo i mniej, co specjaliści których zatrudnia.
Oczywiście dla wykopka, wszyscy to złodzieje, a zarabiać powinno się minimalną, no najwyżej 2 jak jesteś kim z 50 letnim doświadczeniem i tytułem profesorskim ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@BoltoS: Szczerze to bym się nie zdziwił jakby w Polsce jakaś część biznesów była na minusie przez całe swoje istnienie, nawet jak długo lat istnieją.
Weź pod uwagę że miesięcznie typ może mieć zysk, ale zainwestował na start 5 milionów złotych, a co roku ma dochód po wszystkich kosztach, podatkach, wypłatach. 100 000 zł netto, to co za 50 lat mu się wszystko zwróci, a mógł #!$%@?ć na konsumpcje od razu!
  • Odpowiedz