Wpis z mikrobloga

Hej Mirki.
Mam pytanko. Czy pracodawca może zrobić taki myk że nadgodziny które podpisałalem nie są wypłacone ale zamienione na dni wolne? U mnie w firmie działa to tak że dzwonią dzień wcześniej czy jutro przyjdę bo coś tam. Ja idę. Podpisuję nadgodzinki z powodem nadgodzin i one są święte i są wypłacane na koniec miesiąca. Teraz z uwagi na wirusa i słaba sytuację finansową firmy te nadgodzyny które miałem. Jakieś 20 godzin zamienili na wolne dni w pracy. Czy mogą takie coś zrobić?
#pytanie #prawo #pracbaza
  • 6
@Simfecstio: https://www.infor.pl/prawo/praca/godziny-nadliczbowe/274111,Jak-oddac-pracownikowi-dzien-wolny-za-nadgodziny.html
dość istotny akapit:

Udzielenie czasu wolnego w zamian za czas przepracowany w godzinach nadliczbowych może nastąpić także bez wniosku pracownika. W takim przypadku pracodawca udziela czasu wolnego od pracy, najpóźniej do końca okresu rozliczeniowego,w wymiarze o połowę wyższym niż liczba przepracowanych godzin nadliczbowych. Co ważne, nie może to spowodować obniżenia wynagrodzenia należnego pracownikowi za pełny miesięczny wymiar czasu pracy.