Wpis z mikrobloga

@BPapa: to chyba bardziej chodziło o to że nei należy się trzymać na 100% spisanego prawa tylko być elastycznym w kryzysowych sytuacjach. Nie koniecznie o to że naziści liby lepsi niż polska opozycja. No i zdaje się że tylko platformiarze są przeciwko, psl i sld byli za, a to też opozycja
@stan-tookie-1: Mordowanie ludzi zgodnie z prawem, nakazami moralnymi i zdrowym rozsądkiem, nie no, nie ma tematu. Pisanie tego w kontekście sprzeciwu partii opozycyjnych do zwołania posiedzenia Sejmu w formie on-line, czego prawo nie dopuszcza.

Serio?
@stan-tookie-1: a mógłbyś się określić, bo jestem ciekawy? Z tego co kojarzę jakiś czas temu przedstawiałeś się jako wyborca Konfederacji, natomiast teraz widzę cię wszędzie jako obrońcę pisu, nawet gdy Konfederacja jest zdecydowanie opozycyjna. Więc jak to jest? Już przeszedłeś na stronę komuchów czy to jakiś inny skomplikowany układ?
@rorf46: tak, wielokrotnie głosowałem na, powiedzmy, Konfederację bo wcześniej to był KNP czy inne twory korwinopodobne. Teraz mam trochę dylemat bo jakimś cudem Konfederacja ze wszystkich ludzi wystawiła pisowca jako kandydata na prezydenta, ale jednak w 1 turze z czystym sumieniem oddam głos na ich kandydata.

Natomiast to nie szkodzi, żeby poszczególne rzeczy oceniać na bieżąco i jak pomysł żeby w awaryjnej sytuacji posłowie mogli zagłosować na zasadzie videokonferencji nie wydaje
@stan-tookie-1: jesteś oburzony, że Konfederacja wystawiła „pisowca”, a jednocześnie tych pisiorów na każdym kroku bronisz? I nawet nie chodzi mi tylko o tę sprawę.

Poza tym lekko śmieszne jest to, że Konfederacja i PO jest po tej stronie barykady, a Ty tłumaczysz to w ten sposób, że Konfederacja jest tutaj lepsza, a PO to totalne dno i tak naprawdę najwięcej racji mają pisiory xD
@rorf46 A w tej sprawie głosowania zdalnego to która część sejmu myślisz ma rację?

I tak w tej akcji po jest gorsza bo zmienia zdanie co chwila. Zresztą jak w każdej innej sprawie też. Co powoduje duży zamęt w polityce i zamiast stać na jasnych stanowiskach ciągle sprowadzają nas do emocjonalnego sporu.

Bardziej zdziwiony tym kandydatem niż oburzony.
Bo w większość i wypadków pisowcy są niesłusznie atakowani i to prowadzi do zamieszania
robi to wyłącznie dlatego że to jest w kontrze do pisu


@stan-tookie-1: Nie, robili to dlatego, że wszystkie ustawy uchwalone na takim posiedzeniu byłyby podważone przez Sąd Najwyższy. To oznaczałoby tragedię dla polskich przedsiębiorców, którzy zostaliby bez żadnego pakietu antykryzysowego (choć ten PiSowski to żałość).

PiS przychylił się do takiego postawienia sprawy i zarządził posiedzenie stacjonarne.