Wpis z mikrobloga

Nowe, duże ognisko w szpitalu we Wrocławiu na ul. Grabiszyńskiej.

22 osoby z dodatnim wynikiem. 16 osób z personelu. Pacjent wcześniej leczony w kierunku zapalenia płuc wyszedł w dobrym stanie ze szpitala i po 3 dniach mu się pogorszyło i trafił na oddział zakaźny gdzie test wykazał COVIDa...

Niedługo nie będzie komu leczyć, zobaczycie.

Wiadomości od kolegi z oddziału. Jeszcze część osób czeka na wyniki posiewów.


Fajny myk też zrobiony w Limanowej.

Ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie przesłano w dniu 18.03 pacjentkę do Limanowej (robimy miejsce na koronę)

Po przyjęciu pacjentkę poddano dializie i wysłano na oddział wewnętrzny.

22.03 przychodzi informacja, że oddział na którym była w Krakowie ma przypadek korony.

Szpital w Limanowej szybko bierze próbki i 23.03 jest wynik - pozytywny.

Teraz tylko czekać na dalsze przypadki w ilości dużej.


Sypie się to wszystko w szybkim tempie. Szpitale we Wrocławiu, Limanowej, Grójcu, Nowym Mieście. Ktoś zna jeszcze jakieś?

#2019ncov #koronawirus #zdrowie #polska
  • 19
Moja mama jest pielęgniarką w Szpitalu Bródnowskim. Wyobraźcie sobie, że pod koniec zeszłego tygodnia jeden z lekarzy zgłosił sanepidowi, że źle się czuje. Opisał objawy i poprosił o wykonanie testu. Co mu powiedziano? Że to nie są objawy typowe dla koronawirusa, w związku z czym nie zrobią mu testu i ma dalej pracować w szpitalu. Typ się #!$%@?ł i pojechał do Międzylesia, gdzie ma jakiegoś znajomego z dojściem do testów. Zrobił test
@Planeta_odebete2: No popatrz, więcej testujemy to liniowo więcej wyłapujemy chorych. No kto by pomyślał. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sprawdza się, że im większy przesiew, tym więcej chorych.
Miernotą to ty jesteś. Idącą na pisowskim pasku. Pytanie czy jesteś takim głupcem, że robisz to za darmo, czy chociaż ci płacą. Na to drugie zajęcie świadczenia usług za pieniądze też jest odpowiednie określenie. Pluję.
źródło: comment_15855888714WOj4SR42OhIfEKjmD0yOp.jpg
@wilku88:

Przestało mnie bawić babranie się w intelektualnym szambie jakie sobą reprezentujesz. Strzelam, że gardzisz swoją mamą Grażynką i ojcem Januszem, a mentalnie jesteś doskonałą mieszanką ich paździeżowych genów, porażką ewolucji i systemu edukacji. Idź sobie poprawiaj samopoczucie, liżąc się po jajkach w piwnicznym rytuale z innymi zborsuczałymi umysłowo przegrywami.

PS. Plujesz tylko przez internet. W prawdziwym życiu nie miałbyś odwagi nawet spojrzeć w oczy ( ͡° ͜ʖ ͡
@Planeta_odebete2: Dobra pisiaku, popłakałeś to już idź. Myślisz, że twoje sarkazmy jakie prezentowałeś w różnych miejscach to jest jakiś wersal w kontraście do tego co ja napisałem tutaj? Więc już się nie baw w pozowanie na arbitra elegancji.
A moralnie to winę masz ciężką, będąc adwokatem takiej #!$%@?łej władzy. Powiedziałem ja, były pisiak, który oprzytomniał w porę, czego i tobie życzę. Oby to było zanim ta władza personalnie przeżuje cię w
W prawdziwym życiu nie miałbyś odwagi nawet spojrzeć w oczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Planeta_odebete2: Czyli inteligentny, bo wygadany i całkiem gładki w gadce, ale mentalnie jednak Sebek, bo argument siły musiał być. Natury nie oszukasz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czyli inteligentny, bo wygadany i całkiem gładki w gadce, ale mentalnie jednak Sebek, bo argument siły musiał być. Natury nie oszukasz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


A gdzie tu masz argument siły, zakompleksiony piwniczaku? Jakoś z Sebiksami to mi się kojarzy właśnie plucie, którym się odgrażasz, ale nie wiem, nie znam się, nie obracam się na co dzień w takim towarzystwie. Zresztą, póki co, zaplułeś to sobie tylko klawiaturę.
@wilku88:

Zabawne, że piszesz o tych kolorach. Mój najulubieńszy z ulubionych autorów, w jednej ze swych najlepszych (choć nie moich ulubionych) książek, wyśmiewa takich mędrków jak ty, postacią niejakiego O'Hare'a czy jak to odmienić. Zrozum pustostanie, że nie istnieje na tym świecie zło absolutne, którego można z imieniem dobra na ustach nienawidzić, doskonale potępiając a priori, wszystko co zeń związane. Tzn. można tak robić, ale nie ma to wtedy nic wspólnego
Dla takich jak ty, wykreowano obraz pisu, który wszystko czego nie robi, robi źle i złośliwie.


@Planeta_odebete2: No ale tu sie mylisz, zle zalozenie i pol wywodu do kosza.
Powtarzam, ze sam bylem pisiakiem. Jeszcze w 2015 agitowalem za Duda. Potrafie sobie wyobrazic ten punkt widzenia, ale dla mnie jest on nie do utrzymania jesli nie jest sie totalnie zaslepionym na argumenty drugiej strony i uswiadomi sobie, jakimi hipokrytami sa ci
Uaktywnilem sie w sprawie wirusa bo mnie wyprowadza z rownowagi kreowanie sie na kraj walczacy z sukcesem z wirusem, gdy zaspalo sie tak jak cala reszta


1. Zaspaliśmy dużo mniej niż cała reszta Europy z Włochami, ale i niemcami na czele. Zestaw sobie działania podejmowane przy konkretnej ilości zachorowań.

2. Testów robimy przeciętną ilość. Żadna statystyka nie świadczy, byśmy byli z tym w tyle w stosunku do innych krajów. Tłumaczyłem ci to,