Wpis z mikrobloga

#dailyzupka
21/30 - challenge

Buongiorno. Dwadzieścia dni już za nami. Od czasu ostatniej "dwójki" zjadłem już 4 zupki (w niedziele miałem combo) i co najgorsze dalej mi się nie chce iść gdzie król piechotą chodzi. :| Trochę mnie to niepokoi, może mi się w brzuszku jaki beton zrobił, albo taka masa do naprawiania umywalek... jest dziwnie. Już od dnia wczorajszego mam zupełnie dość tych zupek, kompletnie mi to obrzydło, znaczy no nie na tyle, abym zakończył w tym miejscu, jednakże nie sprawia mi to już frajdy jak na początku.

Smak: Ogórkowa
Producent: Amino
Produkcja: Made in Poland
Gramatura: 61g
Zawartość: Kluski, spora saszetka proszku
Cena: 1.39zł
Dostępność: Praktycznie wszędzie, gdzie dostać można zupki błyskawiczne np. Biedronka, Tesco
Skład:


Recenzja:
Ogórkowa to totalny smak dzieciństwa, bo za młodu jak już się sięgało po zupkę chińską to zawsze po Ogórkową Amino. Wydaje mi się, że dalej smakuje tak samo i wciąż mi się podoba. Nie będę ukrywał, że smak nie jest za specjalnie naturalny. Kwaśnica po Góralsku z dnia 14 fajnie imitowała naturalność, tu niestety sprawuje się to gorzej. Mimo wszystko i tak smakuje to dobrze, czuć ten koperek i kiszonego ogóra jest to dość intensywne. Wizualnie szału nie ma, jak na zupkę błyskawiczną to okej, kolorek jak ogórkowa i do tego koperek. Makaron nie ma smaku i tak sobie przechodzi smakiem zupki, jest całkiem w porządku, lecz bez szału, przynajmniej nie jest mączny. Z warzywek jak wspomniałem - koperek.

Plusy:
+ smaki dzieciństwa
+ wygląda jak ogórkowa
+ smakuje w porządku i dość intensywnie
+ kluski choć bez szału to pasują tutaj

Minusy:
- czuć sztuczność
- kwaśność mimo, że na miejscu, to mogła by być lepsza

Podsumowanie:
Tak jak wspomniałem smaki dzieciństwa, choć nawet polemizując od tego jest to po prostu dobre. W sumie plus, bo to kolejna zupka która bardzo dobrze radzi sobie w konfrontacji "nazwa smaku vs faktyczny smak". Miałem dać 9/10, ale czuję, że najlepsza Ocena końcowa to: 8+/10

Tag do obserwowania/czarnolistowania: #dailyzupka
Mergan27 - #dailyzupka 
21/30 - challenge

Buongiorno. Dwadzieścia dni już za nami...

źródło: comment_1585078327mHUrdsDW22Hyhs7lzsr9KV.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Odpowiedz
  • 0
@ZuyKefrus Vifony picuś glancuś są ale po prostu za dużo w krótkim odstępie czasu i rutyna już z nimi się robi. Nie mówię że makaron w ogórkowej jest super, ale po prostu dobrze do niej pasuje. Wyobraź sobie ogórkową Vifon. Rzyg.
  • Odpowiedz
@Mergan27 jak można jeść polskie zupy w formie zupek chińskich, nie wyobrażam sobie takiej ogórkowej czy żurku zjeść z makaronem a zupka chińska właśnie to nam gwarantuje XD
  • Odpowiedz
@Mergan27 O, to niegdyś jedna z moich ulubionych! Przede wszystkim smak miała nieszablonowy. Barszcz z Amino też bardzo wysoko sobie ceniłem za jego intensywność.

Co do Vifona, to sprzedają gdzieś jeszcze pomidorową w wersji z przyprawą w płynie? Bardzo miło ją wspominam. Obecnie co widzę pomidorową od nich, to standardowy proszek.

Pozdro. Potrzebujesz jeszcze lampki do czytania w nocy, czy wystarczy własna iluminacja? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz