Wpis z mikrobloga

Chinole za cenę 3000 swoich obywateli doprowadzili do upadku gospodarkę całego świata.


@uirapuru: zadziwia mnie ta wiara w komunistyczna propagande.
Ciekawy jestem czy w czasach ZSRR ludzie wykazywali sie podobna naiwnoscia czy jednak byli rozsadniejsi. Nie sadze zeby tak lykali wszystko co im wtedy komunisci mowili np. o czarnobylu czy swoim dobrobycie.
to ile maja tych trupów?


@uirapuru: nie wiem, moze rzad wiekosci wiecej, moze dwa. Skad mam to wiedziec?
Kiedys moze po latach sie dowiemy, jak sie dowiadywalismy po latach o innych skrywanych przez komunistow rzeczach typu wielkie czystki, katyn czy wspomniany juz czarnobyl.
mysle, ze komuchy jakie by nie byly tez idą z duchem czasu.


@uirapuru: no ida i dlatego wprowadzily inwigilacje na nieznanym u sowietow poziomie. Dlatego kontroluja kazdy aspekt zycia swoich obywateli i maja zakusy na coraz wiecej.
Ten duch czasu spowodowal ze cenzuruja internet i kontroluja niemalze caly przeplyw informacji w nim do tego wykorzustuja farmy troli opowiadajacych swoja narraciej (podobnie jak robia to rosjanie).

Do tej pory w chinach byla
@baidu: okej, ale cenzura i sankcje były tam od zawsze dlatego, ze komunizm się nigdy nie udawał, ale nie można było się do tego przyznać. Obywatele nie mieli widzieć, że gdzieś jest lepiej, albo że są problemy. Co jednak w czasach, gdy obiektywnie to w Chinach będzie lepiej? akurat cenzura historii i związanych z nią ofiar to jest coś prostego, co mają opanowane.
Co jednak w czasach, gdy obiektywnie to w Chinach będzie lepiej?


@uirapuru: dlaczego niby ma byc lepiej? Chiny sa teraz na rowni pochylej. Lepsze czasy sa juz za nimi. Nieudolnosc obecnego 'prezydenta' Xi spycha coraz szybciej Chiny w miejsce gdzie koncza wszystkie komunityczne rezimy. Xi calkowicie zaprzepascil dorobek Deng Xiaopina oraz lata wyrzeczen i ciezkiej pracy zwyklych chinczykow. W odroznieniu do Denga, Xi nie skupial sie na gospodarce tylko na umacnianiu