Wpis z mikrobloga

Niemcy - przygotowane 500mld euro na zapomoge dla firm ktore ucierpiały w kryzysie
Francja - 300mld
Islandia - 1,6 mld dolarów
Korea pd. - wszyscy politycy przeznaczają 30% swojej pensji na walke z wirusem
Czechy - zamówione dla obywateli 36milionów maseczek, kombinezonów, w sumie 100 ton materiałów medycznych

w tym czasie p0lska:
- 2 miliardy na TVpis,
- 50 miliardów na 500plusy, 20. emerytury i wyczerpany budżet,
- przy mocno zaniżonej liczbie 700 zakażonych już wszystkiego brakuje więc polacy robią 20 milionów prywatnej zrzuty na służbe zdrowia którą już i tak finansują z podatków,
- 20 baniek od kulczykowej, 4,5 bańki od lewego - p0lacy: za mało!!!! w tym czasie kościół nie dał ani grosza a jeszcze proszą o wpłaty;
- do tej pory zrobione tyle testów na wirusa ile niemcy robią w jeden dzień,
- 2h oczekiwania na połączenie z sanepidem
- 3 dni czekania na wynik testu gdy są już dostępne dające rezultat po kilkudziesięciu minutach

ale jak minister zdrowia ma podkrążone oczy to znaczy że wszystko gra

#bekazpisu #polska #koronawirus #covid19 #bekazpodludzi #tvpis
  • 143
@meres Śmieszy mnie stwierdzenie że kościół daje. Lepiej by brzmiało jakby pisali że kościół daje lub pomaga z pieniędzy wiernych i podatników czyli takich osób jak ja. Osobiście nie patrzę na ręce kto ile wrzuca na tace ale nie podoba mi się to ze moje pieniądze z podatków idą na kościół oraz finansowana jest taka instytucja jak tvp która utrzymuje się z abonamentu i z budżetu. Dodam że tv nie posiadam i
Niemcy w 2018 dały na 500+ 37 miliardów Euro, więc czemu się przypierdzielasz do 500+, które zostało sfinansowane z uszczelnienia VAT


@BolesnaPrawda: to w końcu Niemcy dały, czy z uszczelnienia VATu jest kasa na 500+?
@BolesnaPrawda:

czemu się przypierdzielasz do 500+, które zostało sfinansowane z uszczelnienia VAT, tak że w poprzednim roku mieliśmy rekordowo niski deficyt.


P0lski rzont, niczym robin hood, zabrał mafiom vatowskim, a dał na dzieciaczki. Jeszcze budżet zrównoważył, 13 emeryturę dał, mierzeje przekopał, minimalną pensje podniósł. Ja to bym 100% przychodów do budżetu oparł o ściganie tych mafii, bo to strasznie dochodowy biznes ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz kezioezio - @BolesnaPrawda: 
czemu się przypierdzielasz do 500+, które zostało sfinan...
źródło: comment_1585050956GIysELoYQR1TV9jgG4UAvj.jpg
@BolesnaPrawda:

Niemcy dały na swoje 500+. Czytaj ze zrozumieniem.


Z tym, że oni mieli spore nadwyżki, dodatkowo są na takim poziomie rozwoju, że mogą te pieniądze przeznaczyć na „niemieckie 500+”. U nas jest tyle niedofinansowanych struktur, że gdy tylko pojawiają się „wolne pieniadze”, to trzeba zastanawiac sie, w co je pakować, czy w służbę zdrowia, energetykę, może edukację, innowacyjne technologie i badania, koleje, czy moze ratować system emerytalny, ale nie, lepiej
@BolesnaPrawda: XDDD
Dlaczego wziąłeś pod uwagę jedynie doraźne formy wsparcia, a całą resztę olałeś? Co za fanatyk pisowski XD Pomoc bezdomnym to przede wszystkim zapewnienie dachu nad głową, to, co robią tamte organizacje jest ważne, ale nie kluczowe. Poza tym bezdomni to tylko jedna z tych potrzebujących grup, które wymieniłeś ty a potem ja, tyle, że po raz kolejny odniosłeś się tylko do cząstki, zamiast do całości. Kończę z tobą dyskusję
@BolesnaPrawda:

O czym ty mowisz. Moze zapomniales o obnizsze CITu, PITu, ZUSu i akcyzy na prad. To nie sa doraznie dzialania PiSu.


Ty serio jesteś upośledzony. Mowa jest o tym wsparciu dla potrzebujących, w którym rzekomo kościół odgrywa kluczową rolę. Napisałeś co tam wynika z mojego źródła, więc powinieneś wiedzieć, że przytoczyłeś jedynie doraźne formy wsparcia dla bezdomnych - pod nimi właśnie był kawałek tekstu, który zacytowałeś, a całą resztę,