Wpis z mikrobloga

Polska (separacja społeczna) i Czechy (separacja i obowiązkowe maski)
#polskaczechykoronawirus

założenia:
- okres inkubacji Koronawirusa wynosi przeciętnie 5 dni, a więc po 5 dniach od wprowadzenia ograniczeń powinny być widoczne pierwsze efekty tych ograniczeń
-dlatego na wykresach są dodatkowe czerwone linie:
Polska - 19 i 24 marca (5 i 10 dzień separacji społecznej)
Czechy - 24 i 29 marca (5 i 10 dzień noszenia masek i separacji)
- wykresy identycznie skalowane

Dane dla Czech pobierane ze strony:
https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19

Stany: Polska 749 (634 >> 749, +115), Czechy 1236 (1120 >> 1236, +116)
//
#polska #czechy #koronawirus #covid19 #covid19stats #2019ncov #medycyna #zdrowie #matematyka

Pobierz
źródło: comment_1584995155V8gi7I38PAB7X8zqJI0XMe.jpg
  • 135
@Wasalek: Dramat to jest. Wrzucałem wytłumaczenie dlaczego maski z zaworem są przeznaczone dla medyków. Nie ma tylu masek fpp3 żeby dać je 38 milionom mieszkańców i wymieniać je co 4 godziny. Ich użycie ma sens w połączeniu z okularami i kombinezonem. Żaden cywil tak nie chodzi na codzień. Zresztą po co ja gadam z gościem, który uparcie twierdzi że wirusy żyją.
@Kezcliw gdyby nie żyły to i maski nie trzeba zmieniać. Po co debilowi tłumaczyć, że własnymi oparami po kilku godzinach zacznie się truć. To co się zebrało na takiej masce to wirusy i bakterie. Tak debilu, one żyją dzięki temu że oddychasz
@Wasalek: Wirus jest biologicznym pyłem. Pył nie żyje. Jak można truć się własnymi oparami? To są Twoje wirusy i bakterie. Przy założeniu że każdy nosi maski fpp3 z zaworem żeby chronić się przed zarażeniem to każdy musi nosić gogle, rękawice i kombinezon, wszystkie przedmioty muszą być dezynfekowane bo wirus jest rozsiewany przez zawór. Przy założeniu, że każdy nosi maski fpp2 bez zaworu albo chirurgiczne, nic nie musi być dezynfekowane bo wirus
@Humbaq: Wkleiłem fragment ponieważ to jest dokładnie to co napisałem - zapewnienia te mają jeden cel - zrozumiały i uzasadniony cel. Gdyby maski nie zmniejszały ryzyk to lekarze by ich nie używali. Ale dobra... mamy fajne porównanie - Czesi w maskach Polacy bez. Okres inkubacji to od 1 do 14 dni. Czas na test to pewnie teraz 1-2 dni od symptomów. Będzie widać porównanie pomiędzy czechami i Polską

Co byś powiedział