Wpis z mikrobloga

Polska (separacja społeczna) i Czechy (separacja i obowiązkowe maski)
#polskaczechykoronawirus

założenia:
- okres inkubacji Koronawirusa wynosi przeciętnie 5 dni, a więc po 5 dniach od wprowadzenia ograniczeń powinny być widoczne pierwsze efekty tych ograniczeń
-dlatego na wykresach są dodatkowe czerwone linie:
Polska - 19 i 24 marca (5 i 10 dzień separacji społecznej)
Czechy - 24 i 29 marca (5 i 10 dzień noszenia masek i separacji)
- wykresy identycznie skalowane

Dane dla Czech pobierane ze strony:
https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19

Stany: Polska 749 (634 >> 749, +115), Czechy 1236 (1120 >> 1236, +116)
//
#polska #czechy #koronawirus #covid19 #covid19stats #2019ncov #medycyna #zdrowie #matematyka

Pobierz
źródło: comment_1584995155V8gi7I38PAB7X8zqJI0XMe.jpg
  • 135
@Wasalek: Życie a czas aktywności to są dwie różne sprawy, wirus ani się nie przemieszcza, ani się nie namnaża, jest tylko biologiczną cząstką, która podpina się pod komórki organizmu i replikuje tak jak wirus komputerowy replikuje się na zainfekowanej maszynie. Po kilku dniach wirus staje się niezdolny do replikacji z uwagi na zniszczenie płaszcza białkowego i genomu. To ile wirus jest aktywny w wydzielinie nie ma żadnego znaczenia bo wydzielina zostaje
Życie a czas aktywności to są dwie różne sprawy, wirus ani się nie przemieszcza, ani się nie namnaża, jest tylko biologiczną cząstką, która podpina się pod komórki organizmu i replikuje tak jak wirus komputerowy replikuje się na zainfekowanej maszynie

@Kezcliw: tyle razy zaprzeczyć samemu sobie? #!$%@? jak potłuczony.
@Kezcliw: co ty opowiadasz? Będąc w kwarantsnnie parodniowej z dużym prawdopodobieństwem mogę przyjąć, iż nie jestem zarażony, skoro nie mam objawów!!! Wówczas zakladam maskę z zaworkiem, by chronić siebie! Maska chirurgiczna w dużo mniejszym stopniu chroni przed patogenami z z zewnątrz. Moim zadaniem jest chronić mój organizm a nie narażać się na ryzyko słuchając takich januszy. „Maska nie dla cywili” ześ pojechał!
zastanawia mnie w jaki sposób noszenie maseczek może szkodzić i co to za badania.


@Kezcliw: No wiesz, np taka maseczka chirurgiczna - już po kilkudziesięciu minutach staje się ciepłą wilgotną wylęgarnią wszelkich mikrobów, a na dodatek dotykasz do niej ustami :P. A poza tym to oczywiście masz rację, plusiki ode mnie
badania


@Kezcliw: bez odpowiednio częstego zmieniania maseczki (w zależności od typu maseczki), z powodu wilgoci mogą rozwijać się różne ustrojstwa na masce i możesz je wdychać z czasem, inna sprawa że na niezmienianej maseczce wirus może się osadzić i z czasem łatwiej jest go zassać. Maski utrudniają w jakimś stopniu.. zarażenie się wirusem, ale jak każdy filtr kiedyś je trzeba zmienić.