Wpis z mikrobloga

@ZembataSekwoja: Oczywiście, nie ma tu nowy o przypadkowości. Poniżej zgrabne wykorzystanie carmen figuratum. Minimalistyczna i kreatywna forma reklamy ()

John Elliott Wine Cellars, were importers of fine French wines. The symbol is a typographic design of a wine glass. This was adapted from an early nineteenth century ideogram of a French drinking song.
panidoktorodarszeniku - @ZembataSekwoja: Oczywiście, nie ma tu nowy o przypadkowości....

źródło: comment_1585046012DDuFKCEim8JxtmVtu5FZj6.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Minimalistyczna i kreatywna forma reklamy


@pani_doktor_od_arszeniku: zawsze mnie fascynował minimalizm, bez względu na rodzaj sztuki - bo to rzeczywiście coś niesamowitego, umieć przekazać maksimum treści, maksimum emocji za pomocą minimum środków. I trzeba przyznać, że Japończycy są w tym bardzo dobrzy, wystarczy spojrzeć choćby na ich ogrody, czy wiersze haiku. Z drugiej strony i u nas przecież znajdą się ciekawe przykłady ;)
  • Odpowiedz
Niewymownie drażni mnie brak odcinków stycznych dwóch górnych kół


@ja_nie_lubie: poważnie? A dla mnie właśnie to jest jednym z elementów, które stanowią wartość tego obrazu. Z założenia pozostawia pole do szerszej interpretacji i pokazuje umowność naszego postrzegania. Gdyby miały być punkty styczne, to czemu po prostu nie namalować figuratywnego obrazka z kieliszkiem ? :)
  • Odpowiedz
@pani_doktor_od_arszeniku: jejku, ale fantastyczne, z minutę zastanawiałam się co jest grane i nagle bum, mózg widzi rysunek trójwymiarowo i nie można odwidzieć tego kieliszka! Pewnie gdyby nie podpowiedź tagami nic prócz kół bym nie zauważyła. Troszkę zbaczając z tematu, przypomina mi to stereogramy, na które nie wiedzieć czemu, nigdy nie potrafiłam patrzeć, są dla mnie nieczytelne, co najwyżej mogę dostać oczopląsu od wysiłku. ( ͡° ʖ̯ ͡°) A propos powyższej reklamy, skojarzyła mi się ze "Studium klucza" Białoszewskiego, kształt klucza nie jest tutaj tak oczywisty jak w przypadku kieliszka, ale jako dziecko bardzo mnie zaskoczyło, że słowa mogą formować obrazy w sposób dosłowny:

Klucz
  • Odpowiedz