Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweLwiatko: prawda, ale trzeba pamiętać że są różne podejścia. Ja mam takie że uważam to za rasistowskie ale nie wykluczam że ktoś inny może mieć inne podejście do tego. Najgorsze to po prostu wyśmiać drugą stronę bez nawet chęci zrozumienia jej. Zapewne większość osób na Wykopie ma podobne zdanie co do Ciebie.
  • Odpowiedz
@ZegnajPrzyjacielu: szowinizm wychwala swoj narod/kraj/grupe etniczna (moja grupa ponad wszystkie inne). Rasizm uwaza, ze jedna rasa/grupa etniczna jest ponad inna i jest agresywna wobec tejze grupy (moja grupa jest OK, ale tamta juz nie). Ksenofobia to ogolna niechec do obcych (wszystkie inne grupy sa nie ok). To sa trzy rozne pojecia i maja pewne roznice pomiedzy soba. Nie ma tutaj miejsca na nazwanie tego szowinizmem.
  • Odpowiedz
nie przepadam za rozszerzeniem pojęcia rasizmu


@ZegnajPrzyjacielu: doskonale Ciebie rozumiem. W Polsce jest to inaczej uzywane slowo (biorac pod uwage nasza historie z XX wieku). Siedze w UK od 5 lat i zdazylem sie przyzwyczaic do definicji stad i zrozumialem dlaczego zachodnie kraje tak czesto uzywaja tego okreslenia w roznych sytuacjach.... co oczywiscie wywoluje niesamowity smiech na Wykopie i w innych regionach polskiego internetu (nie bierz tego personalnie, bo zapewne
  • Odpowiedz
@OS7RY: ale wiesz, ze to jest ogromna manipulacja z tym co wrzuciles odnosnie "hipokryzji" CNN? CNN pisze o 200 zarazonych w Wuhan. WHO oglosilo nazwe COVID-19 okolo 12 lutego gdzie bylo juz grubo ponad 10 tysiecy zarazen. Przed tym dniem nie bylo zadnej ujednoliconej nazwy tego wirusa. Co wiecej, WHO dopiero po nadaniu nazwy nowemu coronavirusie zaczelo mowic, zeby nie nazywac go "chinski wirusem", bo to bedzie negatywnie etnicznie nacechowanie
  • Odpowiedz
@i8s85xd: 8k
@i8s85xd: w akurat tutaj to wy macie fiksacje, bo to jest rasistowskie. Nawet w Polsce krzywo się teraz patrzy na Chińczyków, były nawet ataki. Pomyślcie jak na ludzi działa takie zachowanie prezydenta. To jest fakt, że czymś takim przyczynia się do dyskryminacji i agresji wobec niewinnych ludzi
  • Odpowiedz
@OS7RY: Fejka?
Trump:
- zwolnił dwa lata temu ludzi odpowiedzialnych za poradzenie sobie z ewentualną pandemią tylko dlatego, ze byli zatrudnieni przez Obamę. Zapytany o to tydzien temu udawał, ze nie wie o czym mowa
- nie przeczytał żadnego raportu na temat koronawirusa, mimo że trafiały na jego biurko od stycznia, pewnie dlatego ze nic nigdy nie czyta
- po potwierdzeniu pierwszych przypadków w USA nazwał to „democratic hoax”, co później powtarzano na antenie Fox News pośrednio przyczyniając się do śmierci wielu ludzi
- gdy było 12 przypadków w USA powiedział, że niedługo ta liczba spadnie w okolice zera, 3 tygodnie później twierdził już że od poczatku traktowal temat poważnie i reagował jak na pandemie jeszcze zanim ta została
  • Odpowiedz
@Xenomorph_uk: powtarzasz kolejne fejki.

Nie nazwał wirusa democratic hoax, tylko jego niby zła reakcje na te wydarzenia.

Sztab kryzysowy powołał już w styczniu, jeszcze zanim WHO się pokapowalo ze to w Chinach nie
  • Odpowiedz
@Xenomorph_uk: Komiczny jesteśmy z całym swoim zacietrzewieniem. Każda z tych informacji sprawdzam po każdym wysrywie na ten temat.

Ba, w przeciwieństwie do ciebie oglądam wypowiedzi Trumpa a nie czytam co ktoś powiedział ze on powiedział.

Kolportujesz fejki i jeszcze się tym szczycisz. Fakt ze wierzysz w to wszystko nie jest komiczny, jest żenujący.

Pokaz mi co z tego co wypisałem jest bzdura. Konkretnie. A nie jak zwykle, jak każdy pieniacz
  • Odpowiedz
@Zhukov: No wiec jak go media tak nazywały wcześniej to to nie powodowało wzrostu rasizmu a teraz nagle jak mówi to Trump powoduje?

Skończ #!$%@? i włazić na te swoje wyżyny cnót. Jak zwykle nagle się przejmujecie rasizmem &jak wy jusz swój rasizm odbebniliscie.

Ciekawe tez że społeczność azjatycka w USA zbroi się, nie w obawie przed bojówkami Trumpa a przed powtórka z za zamieszek i czasu kiedy bronili swoich
  • Odpowiedz
No wiec jak go media tak nazywały wcześniej to to nie powodowało wzrostu rasizmu a teraz nagle jak mówi to Trump powoduje?


@OS7RY: nie. Ktos w ogole tak twierdzi? Tak czesto tutaj pisales na temat fejkow i manipulacji, a w pierwszym zdaniu wyciagasz wnioski, ktore w sumie jest jedynie dopowiedzeniem i niczym wiecej niz manipulacja.

Skończ #!$%@? i włazić na te swoje wyżyny cnót. Jak zwykle nagle się przejmujecie rasizmem &jak wy jusz swój rasizm
  • Odpowiedz