Wpis z mikrobloga

@i8s85xd: Bo napędzanie rasizmu żeby mieć szansę w wyborach przy jednoczesnej najgorszej w zachodnim świecie reakcji na Covid-19 to powód do dumy. Zapomniałeś dopisać TRUMP ZMASAKROWAŁ LEWACZKĘ
  • Odpowiedz
@Xenomorph_uk: jasne, nie popieram autentycznie gorszego traktowania innych ze względu na pochodzenie, ale zarzucanie komuś rasizmu, bo nazywa wirus pochodzący z Chin, chińskim to jest paranoja. A poza tym jeśli Trump nakręca niechęć wobec Chin, to dlatego że są obecnie "wrogami" (państwa), a nie dlatego że nienawidzi ludzi o żółtej skórze i skośnych oczach.
  • Odpowiedz
@i8s85xd: Nazywanie go Wuhan virus bym rozumiał, Chinese virus to zagrywka tylko i wyłącznie pod wybory. Trump jest za głupi i zbyt narcystyczny żeby myśleć w kategoriach innych niż: co mi się opłaci?
  • Odpowiedz
@Xenomorph_uk: Mieszkam w Chinach od dwóch lat. Nazywanie wirusa chińskim nie jest rasistowskie , nie ma nic wspólnego z rasą azjatycka. Nazywanie tego wirusa chińskim jest trafne ponieważ, według mojej opinii, chiński styl życia znacząco przyczynił się do rozprzestrzeniania choroby.

1. Nigdzie nie używa się mydła. Nie ma mydła w żadnym miejscu publicznym po za drogimi restauracjami i centrami handlowymi szkoły podstawowe gimnazja i uniwersytety nie obsługują nawet gorącej wody w kranach toalet. Ludzie, szczególnie zimą, nie myją rąk po użyciu toalet (które też myte są jedynie symbolicznie) ponieważ woda w kranie jest okropnie zimna , nieraz zamarznięta.

Można powiedzieć że jest to spowodowane brakiem środków albo Azja itp. Dla kontrastu Tajlandczycy są o wiele bardziej czyści , do tego stopnia że w niektórych sklepach ściąga się buty i chodzi boso. Moja chińska dziewczyna była oburzona na swój owiele bogatszy kraj. Nie wyjaśnia to brak środków ani opresja rządowa, jest to tylko i wyłącznie niechlujstwo Chińczyków. Mają na autostrady mają na elektronikę mają na adidaski i ekstrawagancje , powinni mieć #!$%@?
  • Odpowiedz
Chiny to nie rasa


@AnonimoweLwiatko: rasizm nie jest jedynie zwiazany z rasa. Pierwsze dwa zdania z podstawowej definicji 'rasizmu':
https://en.wikipedia.org/wiki/Racism

W UK jesli ktos zaatakuje Polaka i powie cos w jego kierunku odnosnie jego pochodzenia to jest to atak na tle rasistowskim. Oczywiscie to inaczej wyglada w Polsce z punktu widzenia prawa, ale nie oznacza to, ze jest jedynie jedna wersja postrzegania swiata.
  • Odpowiedz
@Xenomorph_uk: napisałem komentarz na temat wirusa a teraz komentarz na temat twojego rozumienia polityki

Bo napędzanie rasizmu żeby mieć szansę w wyborach przy jednoczesnej najgorszej w zachodnim świecie reakcji na Covid-19 to powód do dumy


Myślę że przez takich ludzi jak ty populiści jak Trump dochodzą do wladzy. Bo oczywiście wielki wszechrozumny oświecony wykopek wie , że połowa największego mocarstwa świata to hehe rasiści i homofoby i debile.

Z tego
  • Odpowiedz