Wpis z mikrobloga

A wiedzieliście, że #zagranico "XD" nie jest ani trochę popularne? No ja nie wiedziałem.

Pojechałem do tego Wietnamu i no wiadomo, oprócz Wietnamców to jest tam też pełno ludzi z całego świata. Ja normalnie używałem "xd" jak to zawsze używam, ale nie wiedziałem, że nikt tego nie rozumie XD Kiedyś wysłałem do ziomka Polaka co też mieszkał w Wietnamie screena mojej rozmowy z Wietnamką na Tinderze i on mnie wtedy uświadomił, że tutaj nikt tego nie używa ani nie rozumie. Dopiero wtedy sobie zdałem sprawę, że faktycznie nikt tego nie używa. Musiałem wychodzić na strasznego creepa. Pomyślicie, że to tylko w Wietnamie tak - a nie nie. Spytałem jakiegoś Amerykańca lat 25 czy wie co to "xd", a on do mnie, że nie.
Czaicie no. Oni tylko jakies lol lmao rotlf i te durne emotikony.
Od tego dnia także zacząłem pisać "lol" zamiast "xd".
Jak
#!$%@?
zwierze

Dobrze, że już stamtąd wyjechałem.

#truestory #wietnamwpjoterze #emigracja #ciekawostki #podroze #heheszki
  • 69
  • Odpowiedz
@piotrek39: Niekoniecznie. Ja np. często "XD" widziałem u Japończyków. Sporadycznie u Amerykanów, ale fakt, że w Polsce uber popularne. Jeszcze nie miałem przypadku, żebym pisał z kimś z zagramanicy nie rozumiał XD
  • Odpowiedz
@piotrek39 co kraj to obyczaj.
Tu w #uk x oznacza kiss. Non stop dodają to pod koniec wiadomości, im więcej xx tym więcej buziaków.

Pamiętam jak kiedyś na pudełku napisałem 5x coś, a anglik zapytał dlaczego wysyłam tyle buziaków na pudełku ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@piotrek39: w szerokopojętym anglojęzycznym necie "xD" to pieśń roku 2010 i nikt tego nie używa. W Polsce to się utarło jako emotka na wszystko no i zajebiście, ale ogólnie można kogoś luzem spotkać kto bedzie z ciebie cisnał bo uzywasz emotki jak 12-letnia dziewczynka w roku 2008 xD
  • Odpowiedz
  • 5
@icojamamtuwpisac o hui. Ostatnio pisałem z jedną Ukrainką i się właśnie zastanawiałem czy jakaś niepełnosprytna i jej się niechcący klika nawias czy to może kwestia odmiennej klawiatury czy coś :)
  • Odpowiedz