Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy lubią czasem podyskutować o roli różnych forma kreatyny, która lepsza, kiedy itp

Co na to nauka?

"there is little to no evidence supporting marketing claims that these newer forms of creatine are more stable, digested faster, and more effectivein increasing muscle creatine levels and/or associated with fewer side effects than CM."

CM - monohydrat kreatyny

Źródło: http://link.springer.com/article/10.1007%2Fs00726-011-0874-6

#silownia #kreatyna #monohydratzawszenapropsie
  • 7
  • Odpowiedz
@DamianParol:

Monohydrat to najlepsza forma kreatyny.Może nasyć mięśnie w 100 procentach,to choćbyś wynalazł hiper-ekto-meta-kreatynę to i tak nie nasyci ona mięśni więcej niż w 100%.Także nie ma co kombinować. W ogóle jestem sceptycznie nastawiony do wszystkiego poza białkiem/carbo i kreatyną.
  • Odpowiedz
@DamianParol: ja to bym poszedł o krok dalej i powiedział, że to jaki trening wykonujemy na siłowni nie ma większego znaczenia, jak jest dieta to są efekty, inaczej nawet świętej pamięci Joe Weider nie pomoże. Ale badaniami poprzeć tego jeszcze nie mogę.
  • Odpowiedz
@Lanza: Wg mnie to odrobinę za dużo na całoroczną suplementację. 5-6g by wystarczyło.

I na pewno jedna porcja po treningu, a druga kiedykolwiek byle w posiłku z węglowodanami.
  • Odpowiedz