Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pisze z anonimowych, bo kilka osób mnie zna.
Chodzi o #praca i #emigracja
Poradźcie mi proszę, co byście zrobili na moim miejscu.
Mieszkam we Wrocławiu, zarabiam 15k brutto czyli na rękę koło 10k PLN.
Jestem analitykiem biznesowym w IT, pracuje w banku.
Mam żonę, syna i mieszkanie.
Chciałbym wyjechać z rodziną za granicę do pracy.
Będzie się to opłacać? Gdzie? Czy różnica będzie odczuwalna?
Żona ma swój biznes, online więc może pracować gdziekolwiek.
Syn mały, więc może pójść do przedszkola i języka się nauczyć.

Jechać czy siedzieć na dupie? Gdzie?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie polecam. Z takimi zarobkami jak masz teraz to nie zwiększysz poziomu życia. Zarobisz pewnie troszkę więcej ale znacząco zwiększysz koszta. Plus dołożysz sobie nowych problemów, o których istnieniu nie miałeś pojęcia.
Plus stres związany z imigracja daje w łeb. Niektórym mniej a niektórym więcej.
Zagranica to nie jest tak, że wszystko będzie jak tutaj w codziennym życiu tylko język inny i wypłata w innej walucie.
Reasumując, z prywatnego doświadczenia
@pumpkinguy
@AnonimoweMirkoWyznania ja kupiłem mieszkanie i wyjechałem kilka miesięcy później. Na miejscu się pobraliśmy, dwójką dzieci.
W Polsce mieliśmy fajna pracę oboje. W Belgii zacząłem od niskiej stawki, 340 euro dziennie. Żoną po jakimś czasie dostała robotę. Teraz ja mam 605 ona ma 565. Nie ma porównania. Zarabiamy 1170 euro dziennie (+ VAT). Lubię Polskę, lubię tam przyjeżdżać ale tu mam całkiem inne życie, całkiem inna jakość
@AnonimoweMirkoWyznania: Pytanie po co? Tu z taka pensja zyjesz na bardzo dobrym poziomie. Poza tym jestes u siebie, masz znajomych, rodzine (zona i dziecko pewnie tez). Pojedziesz za granice po to aby zarobic jeszcze wiecej, a stresu pewnie tez. Poza tym bedziesz dosc samotny, bo znajomych tak szybko nie znajdziesz. Przy takich zarobkach pewnie juz wiesz, ze jednak pieniadze to nie wszytko, wiec moim zdaniem nie warto. No chyba, ze faktycznie
@AnonimoweMirkoWyznania: Para analitykow pracuja w beligii wrzucala niedawno wpisy. Jak dobrze pamietam, to pracowali za chyba €600 dziennie (osoba). Jak masz szanse zarobkow 25k+ w polsce to zostan. Jezeli nie, to szukaj szczescia.