Wpis z mikrobloga

Mirki takie jesteście teraz wszyscy mądre, każdy specjalysta od chorób zakaźnych, to powiedzcie mi synki jak to wygląda jak mój chłop będzie miał kwarantanne a ja chce zostać z nim, czy też nie mogę wychodzić czy mogę itd jak to jest? #koronawirus
  • 24
@taktoto: a jak to wygląda prawnie? W radio słyszę ze nawet osoby objęte kwarantanną mogą wychodzić jeśli muszą. Pomijam kwestie tego co się powinno bo to wiem, szukam po prostu informacji jak to wygląda w kwestii przepisów
@Koperkove masz kontakt do "swoich" policjantów, oni już powiedzą co i jak. Jak mieszkasz w gospodarstwie z domem jednorodzinnym, to bez problemu możecie się poruszać po jego terenie.

Policjanci mogą nawet wynieść śmieci, nie ma problemu. Psa lepiej przekazać na ten czas sąsiadowi czy komuś z rodziny, żeby mógł wychodzić
@Koperkove koniecznie jak będzie wracał, to niech powie jakie macie konkretne warunki mieszkaniowe, czy będzie miał do dyspozycji swoją łazienkę, najlepiej całe piętro. Trudno, reszta domowników będzie musiała się zmieścić na dole. Nikt nie jest jasnowidzem a warunki mogą być różne. Jeśli mieszkacie w mieszkaniu, to może lepiej będzie jak przeniesiesz się do rodziny jeśli jest taka opcja. Tak czy siak najlepiej wszystko wypytać "swoich" policjantów, no i zrób jakieś zapasy, żeby
@Koperkove: logicznym jest że jak 1 osoba ma kwarantanne to i pozostałe w domu. Tyle że tak nie jest. Dopóki ktoś nie ma pozytywnego wyniku, dopóty reszta domowników nie ma kwarantanny. On jest tylko podejrzany, oficjalnie masz zachować 1-2m odstępu.