Wpis z mikrobloga

  • 1076
Ale ten kraj to jednak dykra i syf. Umarla kobieta, która lezala w szpitalu bodajże 2 tyg. Wszyscy teraz tłumaczą, że babka nie przyznala się do kontaktu z kuzynem, który był we Włoszech. No spoko. Ale kurde ona tam lezala tyle dni i po początkowym leczeniu zaczęło jej się pogarszać, ale nie robili jej testów bo nie zadeklarowała kontaktu z ewentualnym nosicielem (ʘʘ). A przecież mogła zarazić się w sklepie, w pracy... WSZĘDZIE. Czyli wychodzi na to, że najlepiej zadeklarować, że taki kontakt mógł być bo inaczej cię zignorują bo nie pasujesz do ich statystyk I szkoda na ciebie testu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#koronawirus
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@thekes: Co by zmieniło się w postępowaniu terapeutycznym w momencie stwierdzenia COVID-19? Od razu mówię, że nie bronię rządu w kwestii liczby przeprowadzanych testów, jest ona zbyt niska i że również uważam, że wytyczne odnośnie diagnostyki, które limitują liczbę wykonanych testów i sprzyjają rozprzestrzenianiu się wirusa.
  • Odpowiedz
@biegajacy__stetoskop leczenie bakteryjnego (jak myśleli lekarze) zapalenia płuc antybiotykami tak bardzo osłabiło jej organizm, że wirus tylko zrobił to co umie najlepiej. Dziewczyna tak naprawdę zatajając ten drobny fakt wydała na siebie wyrok.
  • Odpowiedz
@Agemaker: od razu mówię, że sprawy nie znam, ale wirusowe zapalenie płuc jest wywoływane również przez inne wirusy, nie tylko przez wirusa SARS-CoV-19. Jeśli była leczona na bakteryjne zapalenie płuc mimo cech wirusowego i pomimo ujemnych posiewów to był to błąd lekarzy. Chociaż to też nie jest takie oczywiste, gdyż często dochodzi do nadkażeń bakteryjnych (również w COVID-19), w takich sytuacjach antybiotykoterapia jest jak najbardziej wskazana.
  • Odpowiedz
  • 1
@emasele niestety :/ według tvpisd jesteśmy super gotowi i robimy więcej testów niz usa i Francja

#!$%@? tam...

@asd23434asd pewnie lekarze dostali limit badań jaki mogą robic, a z tych zrobionych pewnie i tak muszą się spowiadać, że po co tak dużo i na co to komu :/
Nie ma limitu ale robi się tylko ewidentnym przypadkom, za zgodą dyrekcji póki co; ujemny wywiad praktycznie dyskwalifikuje od testu
  • Odpowiedz
@thekes: 1. Nic by to nie zmieniło gdyby wiedzieli, że korona. Brak różnicy w leczeniu. 2. Po co wyśmiewasz wiarę? Serio, Kościół nie ma nic wspólnego z obecną sytuacją służby zdrowia i jedyne co może i co cały czas robi, to modli się za lekarzy.
  • Odpowiedz
  • 1
@loczyn w tej chwili w zasadzie KAŻDY kto ma objawy infekcji dróg oddechowych, powinien mieć test. Lekarze to wiedzą...
  • Odpowiedz
@biegajacy__stetoskop ja też nie znam, z tego co słyszałem była prowadzona antybiotykoterapia, lekarze chcieli wykonać test, na ktory nie dostali zgody, finalnie pacjentka zmarła na niewydolność oddechową, czy faktycznie antybiotyki tutaj były źle zastosowane? Nie wiem, czy miała cechy bakteryjnego czy wirusowego zapalenia płuc? Nie wiem, wiem na pewno, że jeśli badanie byłoby zrobione to leczenie mogłoby być prowadzone skuteczniej.
  • Odpowiedz
ale nie robili jej testów bo nie zadeklarowała kontaktu z ewentualnym nosicielem (ʘʘ).


@thekes: A najzabawniejsze jest to, ze oficjalnie stwierdzono już parę dni temu że mamy lokalne transmisje o od tej pory nie ma sensu poszukiwać powiązań z zewnątrz.
  • Odpowiedz
@mexi: to wiem ale obraz również jest inny. nie trzeba koniecznie testu w kierunku SARS-CoV-19 wykonywać, żeby wiedzieć że to zapalenie wirusowe (jakiekolwiek by nie było).
@Agemaker: jeśli były cechy zakażenia bakteryjnego to antybiotyki powinny zostać włączone. A jeśli oprócz tego była infekcja wirusowa SARS-CoV-2 to i tak zostałoby zastosowane leczenie objawowe (które i tak było). Nie twierdzę, że rozpoznanie etiologii jest kompletnie bezsensu ale w postępowaniu niewiele
  • Odpowiedz
Widac lekarze tez ułomy

Na prawdę uważasz, że lekarze nie zrobili jej testu, bo nie pomyśleli, że może mieć koronawirusa? Albo, bo nie chciało im się? Pomyśl ( ͡º ͜ʖ͡º)


@RozowyPaskud: A myślisz, że wśród lekarzy to jest jakoś mniej ułomów niż wśród innych zawodów? Żeby skończyć studia lekarz musi dużo zakuwać, nie koniecznie musi umieć myśleć.
  • Odpowiedz