Wpis z mikrobloga

@tomy86: ziomek, wybacz ze pomarudze, ale na obrazku nie ma mętów.

Chciałbym Ci zrobić screenshota moich. Mam po jednej dużej czarnej plamie w każdym oku (prawy męt jest na długość całego pola widzenia), i pełno czarnych niteczek. Widzę je nawet jak zamknę oczy.
Nie ma na to lekarstwa. Miałem jakiś stan zapalny i od ponad 10 lat poprostu widzę świat jak przez fusiastą herbatę.
A i to nie jest tak że
@tomy86: Ale co to jest i o co chodzi?


@azertyazerty: ciecz w gałce ocznej z wiekiem ulega nazwijmy to degradacji . Ciecz gęstnieje i tworzą się grudki, nazywają to pływakami ocznymi, które przeszkadzają w poprawnym czystym widzeniu, szczególnie w słoneczne jasne dni. Bardzo #!$%@? . Patrząc na przykład na niebo w słoneczny dzień zamiast czystego obrazu widzisz dziesiątki czarnych kropek lub nitek. Przypadłość bardzo popularna głównie wśród krótkowidzów. Nie można
@tomy86: ostatnio byłem u okulistki, mam męty od wielu lat, kontroluję sobie rutynowo stan oczu, no i co się okazało... pani okulistka też miała męty na podobnym poziomie do mnie xD tak sobie pośmieszkowaliśmy, jeszcze chwila i byśmy zostali znajomymi na fejsie xDD naprawdę, pierwszy raz czułem, że rozmawiam z lekarzem, który dokładnie rozumie co mi dolega i zna sprawę od podszewki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tomy86: Jak jest ich za dużo i za często się je widzi warto iść do okulisty. Ja mam tak dużo, że trudno mi się już jeździło samochodem, patrzenie na okno to dramat. Lekarze zrzucali winę na nerwicę, że liczba mętów jest w normie, a mój mózg po prostu się na nich skupia. W końcu zrobili mi USG oczu i okazało się,że w wieku 27 lat mam w obu oczach częściowe tylne