Wpis z mikrobloga

Naprawdę ten kraj musi przetrzebić zaraza. Poziom ignorancji i bezmyślności pokolenia boomerów mnie przeraża.
Udałem się dzisiaj do marketu na zwykłe cotygodniowe zakupy - było to moje pierwsze wyjście z domu w tym tygodniu
(praca zdalna i nie wychodzę, jeśli nie muszę - #zostanwdomu).

No więc stoję sobie przy kasie, oczywiście wózek załadowany górą towaru, bo cenię sobie swój czas i sklep zwykle odwiedzam raz w tygodniu. Za mną w kolejce dwie pary: typowi wąsacze Janusze ze swoimi Grażynkami.
I zaczęło się gadanie między nimi:

- "A bo to robią te zapasy." - ewidentnie temat podsunął im mój wypchany wózek
- "Potem będą wyrzucać wszystko. A ja to sobie przyjdę do sklepu jutro i znowu dokupię, co potrzebuję." - tutaj zacząłem się powoli wkurzać, bo człowiek ogranicza wychodzenie z domu a osoba będąca w grupie ryzyka jak widać ma na wszystko wywalone i pozwala sobie na codzienne spacerki po marketach.

Potem usłyszałem jeszcze tylko: "A, bo we wiadomościach mówili.." i to był dla mnie ostateczny sygnał na to, że trzeba się odciąć i odpalić muzykę w słuchawkach.

Można pisać, że to pojedynczy przypadek, ale podam jeszcze przykład z mojego najbliższego otoczenia. Wraz z rodzicami porobiliśmy dziadkom zapasy, żeby nie musieli wychodzić z domu w najbliższych tygodniach i co... w tę środę dzwoni do mnie dziadek i mówi, że jest ciepło i on sobie poszedł na spacer i do sklepu... Brak mi słów.

Już nie wiem jak inaczej można nazwać takie zachowanie.

#zalesie #koronawirus #covid19
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Critic: starsi ludzie ogólnie nie kumają po co są te akcje typu #zostanwdomu. Nie zdają sobie sprawy, że to z myślą o nich zarżnięto gospodarkę, czy też pozbawiono ludzi możliwości spędzania czasu w dowolny przez nich sposób. Przed, w trakcie, czy po pandemii - dalej będziemy dla nich nieżyciowymi, pozbawionymi godności, kultury i wartości guwnami, dalej będziemy tyrać na ich emerytury.
@Haramb3
Zastanawiam się, czy to brak wiedzy, czy raczej "swoje już przeżyłem, więc mam wszystko gdzieś."

Musimy współpracować i starać się utrzymać drożność naszej niedofinansowanej i mającej braki kadrowe służby zdrowia. Nikt nie chciałby się znaleźć w sytuacji, w której lekarz będzie decydował o tym kogo ratować a kogo skazać na śmierć.
@Critic niestety ale wśród boomerów i staruchów jest masa głupich ludzi, którzy myślą, że wiek = mądrość, a gówno o życiu i świecie wiedzą, bo w dupie byli, gówno widzieli a ostatni tekst dłuższy, niż gazeta z programem TV przeczytali w podstawówce