Wpis z mikrobloga

Czy mój pracodawca może zmusić mnie do zmiany obowiązków w związku z trudną sytuacją w firmie? Pracuję w biurze i przełożony chce, żebym tymczasowo przeniósł się na magazyn do pracy fizycznej.

Chyba najwyższa pora na wypowiedzonko. Mam dość pracy za 2k miesięcznie. Za takie pieniądze mam głęboko w dupsztalu los firmy ¯\_(ツ)_/¯
#pracbaza
  • 8
Chyba najwyższa pora na wypowiedzonko. Mam dość pracy za 2k miesięcznie. Za takie pieniądze mam głęboko w dupsztalu los firmy ¯_(ツ)_/¯


@badteeth: A za jakie pieniądze nie miałbyś losu firmy w dupie?
@badteeth: dużo jest przepisów,które mówią że nie ma takiej możliwości. Np jest możliwość zmiany miejsca pracy ale nie ma możliwości delegowanie pracownika do pracy poniżej jego kwalifikacji. Inaczej mówiąc:gdyby Cię przenieśli do innego miasta ALE na to samo stanowisko biurowe to możesz się zgodzić. Art 81 par. 3 mówi o tym że w takich sytuacjach jak teraz (epidemia) pracodawca może skierować pracownika do innej pracy ale odpowiadającej jego kwalifikacjom.
@badteeth: tak naprawdę możesz tylko paragrafami Janusza straszyć,A co zrobi dalej to nie wiadomo. Ale mówię-można skierować do innej pracy,ale przy podobnych kwalifikacjach. Nie można pracownika np księgowego nagle przerzucić na produkcję