Wpis z mikrobloga

Bo docelowo chcialem na zakwasie ale nie moglem tej zytniej nigdzie dostac dlatego chcialem na drozdzach. Wiec jak wyjdzie zakwas na tej mace to w takim wole zrobic swoj zakwas
@johnmorra: na tej mące nie wyjdzie zakwas... Jeśli jesteś początkujący to najlepiej robić na żytniej 2000. Oprócz tego z tej mąki wyjdzie angielka (nazywana tez poza Łodzią bułką paryską). Możesz piec na drożdżach suchych, ale najpierw je obudź. I pamiętaj żeby osolić ciasto w ilości 2% mąki (inaczej będzie smrodek drożdżowy). jak masz czystą szpachelkę to przyda się bo ciasto powinno być na prawdę lepkie.
@johnmorra: nie... piecz na suchych - pół szklanki niezimnej wody, Pół łyżeczki cukru, drożdże; spodek na szklaneczkę i po pół do półtorej godziny powinna zacząć robić się piana - z tego wychodzi spoko pieczywo (osobiście z suchych robiłem raz bułki, bo drożdże spleśniały a jedyne jakie miałem to suche browarnicze - spoko wyszło)
@johnmorra: aa taki śmieszny chlebek... zalewasz kasze wodą , żeby ledwo ją zakrywała, po około dobie miksujesz wszystko blenderem żyrafą (ja dodaje jeszcze zioła prowansalskie albo rozmaryn i oczywiście sól), wykładasz keksówkę papierem do pieczenia, wlewasz maź do środka, czekasz godzinę i pieczesz. Bardzo fajny chlebek z tego wychodzi... taki zupełnie inny w smaku (do tego bezglutenowy).
@tptak: btw pamietam cie chyba ze steem. jedna uwaga co do twojej strony bo to chyba twoja? mega zle sie czyta ten mix polski i angielski. Lepiej by była opcja do wyboru po prostu wersji językowej. IHMO
@johnmorra: Tak, jestem na hive :) nie zdecydowałem się na żadne pluginy do wersji językowych bo Wordpress jest w tym bardzo kiepski, a ja jestem leniwy. Może kiedyś rozdzielę, teraz piekę mniej i nie publikuję w zasadzie niczego, brakuje mi motywacji, a mam nowe hobby.