Wpis z mikrobloga

Jako poszukujący w ostatnim czasie mieszkania do zakupu przejrzałem artykuły z ostatniego tygodnia z wypowiedziami deweloperów i ich ekspertów.

W sumie:
- w 14 artykułach deweloperzy mówią, że ceny nie spadną lub będą stały w miejscu
- w 3 artykułach spodziewają się niewielkiej korekty
- w 1 artykule przewidują kryzys

Nawet przed koronawirusem, w najlepszym momencie tego roku, nie było takiej zgody wśród deweloperów, że ceny nie spadną. Powyższe oznacza tylko jedno: ceny polecą w dół i to będzie takie #!$%@?ęcie jakiego jeszcze nie było.

#nieruchomosci #koronawirus
  • 56
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@RozowaZielonka: rzad wczoraj zapowiedzial mechanizmy obnizajace wynagrodzenie nawet o 50%!!! Akcja kredytowa bankow zostanie teraz przekierowana na przedsiebiorstwa, wobec ktorych rzad zapowiedzial olbrzymia pomoc de minimis (szacowana wartosc kredytowania to 50 mld zl!!!).

Do tego wiele branz ma przestoj a niektore juz planuja zwolnienia (np turystyka, transport, uslugi). Gdzie te pensje beda rosly? xD
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mickpl: dokładnie mam to samo wrażenie. Ostatnio na dwóch grupach na FB, na których jestem. Ktoś wkleił artykuły, że ceny będą rosły. Miałem takie co #!$%@?. Kto wklejał artykuł pracownik developerki. Chcą jeszcze wycisnąć co się da przed spadkami.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@RozowaZielonka: To jebnie, bo fliperzy i kolesie od airbnb są zapakowani pod korek na micie w który ty dalej wierzysz "nigdy nie spadnie", a teraz wydazylo się coś czego nikt się nie spodziewał. Z dnia na dzień wynajem krótko terminowy umarł, te mieszkania trafia na wynajem długoterminowy, a nagle z dnia na dzień wszystkie przegrywy nie zdecydują się wyprowadzić z piwnicy mamusi tylko dlatego że czynsz potaniał o 100zł. Dlatego
  • Odpowiedz
@mickpl nie wiem, czy "to wszystko jebnie", ale siedzę trochę w branży finansowej i powiem Wam jedno - deweloperzy i pracujący dla nich analitycy ZAWSZE twierdzą, że TERAZ jest OSTATNI moment na zakup mieszkania, bo ZARAZ będzie jeszcze drożej
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bezsensutenwykop: alez uwazam - dlatego daje tryb przypuszczajacy. Tak naprawde co bedzie - nie wie nikt. Z jednej strony deweloperce i gospodarce przyda sie schlodzenie, z drugiej - utrzymanie sytuacji gospodarczej spowoduje krach i wzrost bezrobocia. Sam wirus tez zbiera smiertelne zniwo i dobrze byloby, jakby udalo sie go zahamować
  • Odpowiedz
  • 0
@mickpl ja widziałem artykuł z tezą ze uczelnie wywaliły studentów z akademików więc wynajem podrożeje bo się rzuca na mieszkania z rynku :D
  • Odpowiedz