Wpis z mikrobloga

@Rabusek: to świetny sposób na nauczenie psa sikania w domu. No i możesz go nabawić chorób pecherza, bo i tak sie będzie powstrzymywał.

Maseczka na twarz i heja w puste miejsca.
@r__k: raczej myślałem o balkonie na który i tak nigdy nie wychodzi (więc jedyne co bym ryzykował to nauczenie sie sikania na balkonie jak tam go puszcze)

Maseczka na twarz i heja w puste miejsca.


@r__k: to juz robie, ale sąsiedzi dziwnie patrzą xD
Mógłbym spytać kogoś o wychodzenie na spacer, ale to też jakieś ryzyko.


@Rabusek: Ja robie to w ten sposob ze jak wychodze zakladam jednorazowe rekawiczki i maseczke. Omijam tez wszystkich ludzi i trzymam sie z daleka. Astmowiec here

Nie ucz psa zalatwiania sie w domu bo bedzie przypal
@Rabusek: olej sąsiadów, a dla psa balkon, to też dom. Moj ma nawet opory do załatwiania się na ogródku...

A maskę możesz zdjąć, jak już się oddalisz od ludzi

No i pamiętaj, żeby po spacerze umyć łapki psu, przetrzeć nosek, ograniczyć mu tarzanie się w trawie w zaludnionych miejscach etc
@Rabusek: nie możesz, wtedy lepiej korzystać z grup pomocowych ("Pies w koronie" i "widzialna ręka - wrocław"). Serio możesz psu zaszkodzić, jak już ma głęboko zakodowane, że w domu nie sikamy.

Jak siedzisz ciągle w domu, to uważaj też na lęk separacyjny, pisałam o tym na mikroblogu ostatnio.
Jak siedzisz ciągle w domu, to uważaj też na lęk separacyjny


@r__k: pracuje zdalnie wiec ta epidemia nic nie zmienia, wprowadziliśmy kennel w którym siedzi 30min-1h dziennie zeby tylko dawała rade sama siedzieć juz dawno temu ;) Wszystko jest ok, nawet jak ją zamkniemy w domu bez kennela to po prostu idzie spać
@Rabusek: a, to spoko, bo ja się o swoją parówkę trochę martwię. Na razie sam sobie idzie do osobnego pokoju, jak już ma nas dość, ale obserwuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jestem w grupie ryzyka, chciałbym zminimalizować wyjścia do zera, jednak mam psa xD

Czy takie podkłady z prawdziwą trawą będą ok zamiennikiem spacerów na kolejne 2-3 tygodnie?


@Rabusek: oddaj psa do schroniska. Po epidemii kupisz sobie nowego. ¯\_(ツ)_/¯