Wpis z mikrobloga

@mowcaumarlych: @roonie: złota zasada. Jeśli zmieniłeś kasę i masz 1000 euro, to dopóki nie zamienisz tej kasy z powrotem na coś innego, to nic nie zyskałeś i nic nie straciłeś - nadal masz 1000 euro. Wołajcie tylko, jeśli zmienicie hajs z powrotem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mowcaumarlych: u mnie na tę chwilę 1000€ leży na koncie. Zacząłem kupować od października jak po 4,42 było, na początku po 500 zł miesięcznie, ale teraz mam zamiar zacząć kupować za 1500 zł. Od października do dzisiaj stówka do przodu ( ͜͡ʖ ͡€)
@mowcaumarlych: @justkapi: Gdyby ktoś się zastanawiał dlaczego euro tak rośnie - między innymi właśnie dlatego, że jak trochę cieplej się na giełdzie robi, to się ludzie masowo pozbywają złotówek - a im bardziej drożeje tym szybciej to robią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pamiętam jak znajomi sprzedawali całe euro które mieli (oszczędności życia) po 3.30 za któregoś poprzedniego kryzysu, bo przecież TANIEJE.

Nazywa się to panika i
@skurvol_Dominik: pięknie wyczułeś, ja sobie pluje w brodę, że wczoraj od razu USD nie wymieniłem.

@McRancor: tak "długoterminowo" czyli przez najbliższe tygodnie raczej będzie rosnąć czy może stanąć przy 4,55 i już tak się wahać?

I od razu zapytam, warto wejść w jakieś akcje na giełdzie? bo złoto idzie w dół i w sumie sam nie wiem. A co do euro to sam do końca pewien nie jestem, także wolałbym
@McRancor: A wiec jestem podręcznikowym przypadkiem panikarza ( ͡º ͜ʖ͡º) Szczerze to nie zależy mi żeby na tym zarobić. Po prostu czuje się bezpieczniej mając część oszczędności zablokowanej w stabilniejsze walucie niż w lecącej na łeb złotówce. Nie wiem na ile to rozsądne w obecnej sytuacji ale chętnie posłucham opinii.
@mowcaumarlych: Wszystko spoko, tylko "za jakiś czas" to będzie super deal, albo mega wtopa. Bez podania horyzontu, albo jakiegoś celu (czy chcesz to np. zamienić z powrotem na PLNy i dodać inflację, czy obkupić się jakimiś akcjami, a może po prostu trzymać walutę?) to trochę ciężko określić trafność decyzji:)