Wpis z mikrobloga

Policja ma kontrolować kwarantanne przez telefon i prosić o pokazanie się w oknie.

Ale czy ja mam obowiązek wykonywać polecenia głosu w telefonie, ja nie wiem czy to funkcjonariusz. Jak przyjdzie i okaże legitymacje/blachę to co innego. A jak dzwoni z poleceniem ze mam im przez okno pomachać to przecież może być jakiś żart.

Czy ma obowiązek wykonać polecenie głosu w telefonie? jaka jest tego podstawa prawna?
Mam obowiązek policjanta ale on ma wcześniej udowodnić kim jest.

To samo co jeśli nie mam telefonu żadnego? Przecież nie ma obowiązku posiadania telefonu. Ani odbierania domofonu. Przyjdą pod drzwi, zapukają to otworze.

#policja #koronawirus
  • 194
  • Odpowiedz
@RR_Woda: Na "dzień dobry" też odpowiadasz, tylko jeśli jest to nakazane ustawą? Żadna ustawa nie pokryje 100% przypadków, więc prócz nich mamy jeszcze RiGCz i zdrowy rozsądek, i ufność, że gros ludzi nie jest #!$%@? do imentu. Nie ma żadnego powodu, dla którego szkodziłoby Ci odebrać telefon i podejść do tego okna i się pokazać. To jakiś problem dla Ciebie ułatwić życie służbom, które w tym trudnym czasie i tak
  • Odpowiedz
ale też nie okazujcie mi agresji za to że znalazłem lukę w regulacjach.


@RR_Woda: To nie jest żadna luka. Nie pokażesz się w oknie to policjant zadzwoni do drzwi. Będziesz strugał głupa, że cię nie ma to skierują wniosek do sądu o ukaranie cię mandatem i tyle. Jeśli nie za złamanie kwarantanny to dostaniesz za art 66 kw:

Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem,
  • Odpowiedz
Poruszyłem poważny problem formalny a ty podjesz kontrprzykład jako argument.


@RR_Woda: a skąd mamy wiedzieć, ze to ty poruszyłeś, a nie kolega z dostępem do konta?

Co ciekawe był tu wpis Mirka co był na kwarantannie. I wiesz co? Nie zastanawiał się przez 30 minut czy ten radiowóz co podjechał i policjanci co z niego wysiedli to nie byli przebierańcy.
Z resztą skoro nie wierzysz w policjantów pod miejscem zamieszkania
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RR_Woda: ja też lubię #!$%@? się do policji od kiedy dostałem mandaty za nic.
Ale teraz jest ten wirus to można sobie odpuścić własne przekonania na rzecz twojego jak i innych zdrowia, szczególnie że masz tylko podejść pod okno nic więcej.
A jak już to nie odbieraj, ale wtedy ci pewnie wjada panowie w skafandrach sprawdzić czy żyjesz
  • Odpowiedz
@RR_Woda: Jak wolisz żeby policjant, który odwiedza setki i mija tysiące osób dziennie wchodził Ci do mieszkania z kartką i długopisem (Tym samym, jednym, służbowym) to jesteś kretynem.
  • Odpowiedz
@apo: Do wszystkich co się wielce unieśli.

Skupiacie się na jednym aspekcie, a sensem tego rozważania jest:

Forma kontroli przez telefon
  • Odpowiedz