Wpis z mikrobloga

Policja ma kontrolować kwarantanne przez telefon i prosić o pokazanie się w oknie.

Ale czy ja mam obowiązek wykonywać polecenia głosu w telefonie, ja nie wiem czy to funkcjonariusz. Jak przyjdzie i okaże legitymacje/blachę to co innego. A jak dzwoni z poleceniem ze mam im przez okno pomachać to przecież może być jakiś żart.

Czy ma obowiązek wykonać polecenie głosu w telefonie? jaka jest tego podstawa prawna?
Mam obowiązek policjanta ale on ma wcześniej udowodnić kim jest.

To samo co jeśli nie mam telefonu żadnego? Przecież nie ma obowiązku posiadania telefonu. Ani odbierania domofonu. Przyjdą pod drzwi, zapukają to otworze.

#policja #koronawirus
  • 194
  • Odpowiedz
@Voraz: skąd wiesz że nie ma lepszego? masz konkretne informacje czy takie masz wrazenie na podstawie tego co w TV powiedzieli?

kolejne nawet jeśli naprawdę nie ma lepszego sposobu to dlaczego ja mam w jakiś sposób być odpowiedzialny za odbieranie telefonu? żaden przepis mnie do tego nie obliguje.

Na filmach z ćwiczeń wojskowych widać czasami setki żołnierzy w kombinezonach przeciw chemicznych wiec środki są.
  • Odpowiedz
@RR_Woda: przez takich przegrywow jak Ty mój znajomy policjant który kontroluje kwarantannowiczów jest bardziej narażony. A policja w większości przypadków nie dostaje masek, rękawiczek ani ŻADNEJ ochrony. Nie strzelaj focha tylko siedź w domu i odbieraj jak do Ciebie dzwonią. Takie to trudne? Ha tfu!
  • Odpowiedz
@RR_Woda: przy masowej kontroli trzeźwości też funkcjonariusz nie musi Ci się legitymować blachą, bo ma to działać szybko: dmuchasz, jeśli jest okej to jedziesz dalej, wydaje mi się że tu ma działać to tak samo, wychylasz łeb, i policjanci idą dalej
  • Odpowiedz
@RR_Woda mówisz prawdę A większość wykopów która Cię "minusuje" to #!$%@? które boją się psów bo tak od dziecka było tłuczone że policjant to zaraz obok jana pawla stoi i jezusem w świętej trojcy
  • Odpowiedz
@RR_Woda ale się #!$%@? na siłę... Jak jesteś taki kozak to #!$%@? po mieszkaniach ludzi poddanych kwarantannie i informuj policjantów o tym jak się taka osoba trzyma nie narażając zdrowia i życia policji.
  • Odpowiedz
@RR_Woda:ale mam pomysł na pranki żeby nagrywać na jutube - dzwonimy domofonem do ludzi i mówimy że jesteśmy z policji i że proszę pomachać, jak nam ktoś pomacha to uciekamy xDDDDDdd
  • Odpowiedz