Wpis z mikrobloga

Murki, macie jakiś sprawdzony, aktualny kursik HTML i CSS? HTML dla zielonych jest już chyba mało aktualny.
Mogą być też książki, które dostanę w pdf.
Umiem robić proste strony, ale czasem się gubię.

Ogólnie, chciałam jeszcze się spytać, jak to wygląda, kiedy bierze się już konkretne zlecenia? Na stronę internetową konkretnie. Janusz wysyła mi jakiś projekt od grafika, opisuje jak ma to wyglądać i co ma się znajdować na tej stronie? Jeśli ma się kontakt przez internet to spisuje się jakąś umowę? Pieniążki dostaje się za już wykonaną stronę na zasadzie przetargu i konkursu czy jednak bierze zlecenie i wykonuje w terminie? Trzeba mieć do tego jakieś portfolio z przykładowymi pracami, jeśli tak, to jak najlepiej je przygotować? Czy to wszystko jest po prostu zależne od zleceniodawcy?

Chciałabym coś co nauczy mnie jak przygotować stronę od początku do końca łącznie z tym, jak to ma wyglądać tak żeby przyjęto mój projekt, prawidłowy zapis wszystkich elementów itp. no po prostu podstawy podstaw.

Przepraszam, za swój nieogar ale #takduzopytantakmaloodpowiedzi (,)

#html #html5 #css #programista15k #kiciochpyta #rozowepaski #niebieskiepaski #webdesign
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fagitty-bobitty: Ogólnie jak ogarniesz ten kursik, to mozesz robic jakies proste strony wizytówki. Ale z sama znajomością html ciężko ci bedzie znalezc prace. Jak chcesz iść w kierunku tego jak dana strona wygląda i działa ze strony klienta to wybierasz frontend. Uczysz sie jakiegos frameworka typu angular, vue czy inny react. Wtedy masz wieksze szanse dostac prace na etat i wiele zlecen jako freelancer jak bedziesz juz dobrze ogarnial
  • Odpowiedz