Wpis z mikrobloga

Hejo mirasy

Zacząłem ostatnio swoją przygodę na Plus500. Jestem zwykłym Mirkiem co nie zna się aż tak wiec zacząłem oglądać różne materiały na yt by ogarnąć podstawowe informacje o giełdzie. Niestety duża cześć mówiona jest dla mnie w innym języku.. lub nie jest mówione to czego nie wiem. A mianowicie czy mógł bym mi ktoś w skrócie powiedzieć czym sie różnią opcje czyli kupno kontraktów od akcji ? Czy tylko tym ze akcjami można handlować w godzinach pracy giełdy, a opcjami cały czas ? Towary, Forex ogarniam. Jeszcze chciał bym coś wiecej wiedzieć o indeksach i o ETF-y.

Z góry dziękuje i wszystkim czytającym temat życzę samych zysków.

#gielda #plus500
  • 10
@Ssssse: Indeks giełdowy to wartość pewnej grupy aktywów. Wig20 to 20 największych spółek w Polsce, SP500 to 500 największych spółek w USA, taki DOW JONES to 30 największych spółek USA. No ogólnie sporo tego ale mam nadziej że łapiesz jak to działa. Są różne indeksy i odzwierciedlają różne wartości.

ETFy to fundusze pasywne. Np kupując ETF na SP500 inwestujesz na raz w wszystkie 500 spółek z SP500. Ile procent poszczególnej spółki
@Ssssse:
Najpierw tak trochę obok Twojego pytania - skoro jesteś na tyle początkujący, to przede wszystkim czymkolwiek byś się nie zajął, polecam na start obracać tylko niedużymi dla Ciebie kwotami, nawet jeśli przez pewien okres będziesz fajnie zarabiał, to pamiętaj by się tym nie zachłysnąć i wjechać jakąś grubą kasą, bo może się to źle skończyć, najlepiej stopniowo bardzo powoli (mam tu na myśli bardziej kwartały i lata, niż tygodnie czy
@Traderrr: powiedz mi jeszcze jedno jak możesz, zysk który pokazuje na bierząco jest to zysk po odliczeniu podatku ? Czy po zamknięciu pozycji odlicza ? Czy moze przy wypłacie ?