Wpis z mikrobloga

#alfaholicy #alfaromeo

Samochód, AR159, stoi nieużywany ponad tydzień. Pracuję zdalnie więc nie jeżdżę.
Czy akumulator w Alfach można bezpiecznie doładowywać bez odpinania i wyciągania z samochodu?

W BMW w instrukcji miałem informację, że można.
Jak z Alfami? Nie znalazłem nic w instrukcji na ten temat.

Teoretycznie nic złego nie powinno się stać ale wolę dmuchać na zimne.
  • 9
tydzień stania Ci rozładuje aku?


@hpiotrekh: Nie pisałem, że mi się rozładuje. Chcę go profilaktycznie podładować.
Jeżdżę na krótkich dystansach, grzeję dupę fotelem, audio bose też swoje bierze, Jest okazja podładować a nawet zaleca się, żeby ze 2 razy w roku podładować aku do końca prostownikiem.

@Ciasto_hirol
@kzrr

Dzięki. Podłączę automatyczny.
audio bose też swoje bierze


@xer78: śmiechłem xD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

no jak chcesz profilaktycznie podładować to spoko.
Ja miałem na mysli, że jak już pada to nie warto się bawić w ładowanie i iść z niepewnością do auta tylko kupić nowy i może stać i miesiąc na zimnie, a przyjdziesz i odjedziesz.
@xer78: o ile? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
poza tym jadąc na odpalonym nie marnujesz prądu z aku, choćbyś i wszystkie światełka pozaświecał.
odpalenie pożera dużo prądu i to jest powodem niedoładowania na krótkich dystansach. Po odpaleniu zawsze masz te ~14,2V ładowania.
Ale musiałbyś być chyba listonoszem, żeby zauważyć. Albo naprawdę jeździć 2km.
@hpiotrekh: Część tego co na odpalonym silniku wygeneruje alternator, zużywasz na bieżąco. Im więcej zużywasz tym wolniej doładowuje się akumulator. Mam jakieś 7km do pracy w jedną stronę.