Wpis z mikrobloga

Wiecie co w tym wszystkim jest najlepsze?
Z jeden strony dobre Państwo stosuje rozwiązania prewencyjne odnoszące się do wirusa a z drugiej strony są one bardzo złudne. Na wykopie były już wpisy dotyczące braku kontroli tirowcow i tym podobne. Dzielę się dzisiaj z wami zdjęciem kolejki na pocztę przy świętokrzyskiejczas oczekiwania 3-4 godziny. Niestety sądy zawiesiły posiedzenia i rozprawy ale terminy dalej sobie lecą i musisz wysłać te odpowiedź na pozew czy apelację.

#koronawirus #prawo #pracbaza
Pobierz prawny_swir - Wiecie co w tym wszystkim jest najlepsze? 
Z jeden strony dobre Państw...
źródło: comment_15844339411DsOcAZf3yd3kXjuTecMqS.jpg
  • 10
Niestety sądy zawiesiły posiedzenia i rozprawy ale terminy dalej sobie lecą i musisz wysłać te odpowiedź na pozew czy apelację.


@prawny_swir: teoretycznie z mocy prawa postępowania sądowe uległy zawieszeniu, więc nie do końca, ale faktycznie nie ma co ryzykować i problem jest znany, a w środę ma być decyzja czy w ogóle PP nie zamkną.
@RozowaZielonka: żeby poprzeć swoją tezę, to powiem, że 13 marca, czyli już po zamknięciu sądów, wydano postanowienie o odmowie zawieszenia postępowania ( co prawda z 178 kpc, ale zawsze)
@RozowaZielonka: bo TP się odbywają co wynika z decyzji prezesów sądów, ale generalnie z iloma sędziami nie rozmawiałem, to sami powiedzieli, że dla nich wyciąganie jakichkolwiek negatywnych konsekwencji wobec stron jest niuzasadnione z uwagi na 173 kpc.
@Adams_GA: Jeden rabin powie tak, drugi powie nie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pełnomocnicy zachowując ostrożność procesowa jednak w większości wysyłają co się da :/. Nawet jeżeli w stanie faktycznym ma zastosowanie 173 kpc według części sędziów to ewentualne zdanie odmienne zaowocuje terminami za kilka lat.

Może mam głupie podejście ale czy serio nie można zamknąć wszystkiego na miesiąc a nie stosować półśrodki? (z kilkoma wyjątkami). Mdli mnie