Wpis z mikrobloga

Wszyscy chwalą lekarzy, strazakow, pielegniarki ale pamietajcie czasem tez o wsparciu IT w firmach ktory teraz staje na glowie zeby ogarnac wam VPNy, karty sim, sprzet, zeby jakos te korporacje sie trzymaly . My tez nie spimy po nocach :(

Mirki z IT, trzymajcie sie tam w tych serwerowniach bo jobla idzie dostac...

#koronawirus #it #informatyka #pracbaza
  • 64
  • Odpowiedz
  • 0
Spoko. Ale wszelakiego rodzaju zespoły kryzysowe są przecież po to stworzone, żeby w trudnych czasach ogarniać takie rzeczy. U nas w korpo te zespoły biorą solidną kasę za to żeby byli na to gotowi.
  • Odpowiedz
@PatrixOK: cały dzień wczorajszy to była walka z dostępem zdalnym, jak nagle się wszyscy z domów rzucili. Ale pracują - a ja cichy, niedoceniony bohater :P
  • Odpowiedz
@PatrixOK: IT support to była moja pierwsza praca. Słabo płatna, roboty dużo, co chwilę ktoś dzwonił z problemem, a na deser szef non stop wrzucał nowe tematy, szczególnie jeśli szykowały się jakieś duże wydarzenia marketingowe i masowo trzeba było przygotowywać komputery na wyjazdy. Często bywały też dni, że więcej miałem roboty papierkowej niż faktycznie przy sprzęcie czy robiąc za wsparcie dla pracowników.

Ale od czegoś trzeba było zacząć, od strony
  • Odpowiedz
Dlatego warto mieć to ogarnięte wcześniej i @matwes: jedyne co robić w czasie kwarantanny to wydawać kable hdmi do monitorów domowych ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@PatrixOK: panie, jam jest lvl wyżej - IT u ISP. Cieszę się, że pół roku temu była migracja na #!$%@? w kosmos Cisco, bo poprzednie rozwiązania by zdechły przy tym ruchu co teraz mamy :)
  • Odpowiedz
@Klepajro: Uwaga, będę tłumaczył. Jeżeli wprowadzasz zmiany sam, bezpośrednio na systemach których używają ludzie możesz coś ogarnąć w dwa dni. W poważnym IT się tak nie robi - trzeba najpierw wszystko przetestować na specjalnej kopii środowiska produkcyjnego, przejść przez tzw. change control - czyli ustalić z innymi działami i ze wszystkimi świętymi, czy twoja zmiana im czegoś nie #!$%@?, dostać błogosławieństwo od Security, potem przeprowadzić testy z wyselekcjonowaną grupą użytkowników
  • Odpowiedz