Wpis z mikrobloga

Tyle hejtu na Wielką Brytanie to nie wylano jeszcze nigdy na wykopie. Skoro Polacy tacy inteligentni, mądrzy i tak dobrze w Polsce to powiedzcie mi co robi te kilkaset tysięcy Polaków w Anglii? Jak są tacy mądrzy to powinni być dyrektorami i prezesami a nie zmywać gary, remontować domy i czyścić kible jak większość naszych rodaków w UK. Po za tym skoro tak dobrze w Polsce to po co w ogóle wyjeżdżali?

Mają inną strategię od reszty Europy, mają swoją politykę działania na tego wirusa, nastawioną na długoterminowy efekt a nie na populistyczne działania żeby ludzie widzieli że państwo coś robi - dajcie im działać i czekajcie na długoterminowe efekty. Nie podoba się, to wracać do Polski na kwarantannę bo przecież wspaniałomyślny rząd pozamieniał wasze bilety w tanich liniach na monpol LOT-u po kilkaset złotych za lot. To że nazwiecie Borysa na Wykopie debilem i to że będą mieli drugie Włochy nic wam nie da.

#uk #koronawirus #covid19 #niepopularnaopinia
  • 128
@murdoc: Teraz tak jest, kilka lat temu kiedy była największa fala emigracji po prostu brakowało miejsc pracy dla każdego chętnego pracować. O zwolnieniach grupowych w fabrykach nie wspomnę, bo gdzie nagle miało pójść pracować kilkaset osób jak nie było żadnej nowej fabryki? Albo w Polskę albo w emigrację - wybór był prosty. Po za tym zapomniasz jeszcze o zarobkach.
#!$%@? mają a nie plan, cały świat jeździ prawa strona oni lewą, cały świat robi tamto oni to. Cały świat walczy z wirusem, oni nie bo są #!$%@? swiatowym imperium i wirus im nie straszny.
@goparys: A ile respiratorów jest zajętych w Polsce przez pacjentów ze chorobami układu oddechowego m.in. przez #!$%@?ą jakość powietrza w Polsce? A dlaczego nie wspomnisz o tym że UK ma też szpitale prywatne i rozmawia z nimi o udostępnieniu miejsc dla pacjentów NHS, ponadto przygotowywane są hotele i szpitale wojskowe/polowe.
koro Polacy tacy inteligentni, mądrzy i tak dobrze w Polsce to powiedzcie mi co robi te kilkaset tysięcy Polaków w Anglii? Jak są tacy mądrzy to powinni być dyrektorami i prezesami a nie zmywać gary, remontować domy i czyścić kible jak większość naszych rodaków w UK.


@MarianoaItaliano: No cóż... Polacy nie mieli okazji przez kilkaset lat okradać wielu kolonii kosztem dziesiątków milionów trupów podbitych. Angole to jedna z najbardziej zbrodniczych nacji
@MarianoaItaliano śledzę sytuację w UK i w Polsce bardzo uważnie, jednak nie jestem przekonana aż tak jak ty, że plan Borysa to dobry plan, pożyjemy, zobaczymy. Jednak jakoś nie przemawia do mnie fakt o hotelach, prywatnych szpitalach i szpitalach polowych, każde inne państwo robi dokładnie to samo... A 5tys resporatorow na ponad 60 milionów ludzi to wciąż wydaje się za mało nawet, gdyby UK miała najlepsza jakoś powietrza na świecie. Nie mówię
Nasza strategia jest taka, że musimy spowolnić rozwój choroby bo jesteśmy do niej fatalnie przygotowani. Nie ma tu wielkiej filozofii xD


@nowak-kamil: Nikt nigdzie nie jest na tyle dobrze przygotowany do epidemii, żeby ją wziąć na klatę bez jakiegokolwiek spowalniania, bo zwyczajnie zdarzają się one ekstremalnie rzadko, a generują kilkudziesięciokrotność, jeśli nie więcej, normalnej ilości chorych. Nikt normalny nie będzie utrzymywał infrastruktury w służbie zdrowia, która przez 99,99% czasu jest w
@Okayama: Akurat w tym jednym dzbany z tagu #antykapitalizm maja racje - brytyjczycy swego czasu podbili pol swiata, trzymali 200 lat i bogacili sie na innych z indiami na czele. Nie sa madrzejsi ani glupsi. Oczywiscie żyjemy w cudownych czasach ze raptem kilkadziesiat lat wystarczy europie wschodniej czy azji na wyrownanie tego „startu” jaki zafundowali okupanci.
@MarianoaItaliano: mam podobna niepopularna opinie ze nalezy myslec o skutkach dlugofalowych i jesli mamy zamykac z kraj z powodu tego wirusa co roku na 6 miesiecy to za chwile wiecej ludzi bedzie umierac z biedy gdyz jest spora szansa ze ten wirus oraz jego przyszle mutacje beda nas nawiedzac co roku jak grypa sezonowa. Nalezy tu zasotosowac typowe rozwazanie czy nie lepiej jest poswiecic zycie tysiece zeby potem miliony mogly normalnie
@MarianoaItaliano: chłopie szkoda zdrowia i nerwów na wykopków, teraz uważają że Borys zmienił zdanie a ja nie sądzę że zmienił strategię w ogóle.
Dla przeciętnego wykopka jak jesteś zagranico to od razu mają w głowie ten obrazek typie 10erło za godzinę i blancik po pracy i to jest zycie, nie to co w Polsce
łykają jak pelikany co im podrzuca media a jak nawet ktoś się szarpnie po angielsku czytać to
Tu nie chodzi o respiratory. Tu chodzi o zabezpieczenie ludzi. Co ci po tym, że masz respirator jak nie umiesz go użyć bo cała kadra zachorowała przez brak zabezpieczenia. Agencja Rezerw Materiałowych to lezy i kwiczy, ludzie nie są przeszkoleni, brakuje infrastruktury zakaźnej. To jest jakbyś miał pociski do F16 i awionetkę.
@marianoitaliano: nie wiem jak ty brat, ale ja mam nieco inne zdanie na ten temat i to nie jest jak widać tylko moja opinia. Zobaczysz że na dwóch tygodniach się nie skończy, bo jak tylko wypuszczą ludzi z domów to wszystko zacznie się na nowo, bo każdego wyłapać się nie da. Szczyt zachorowań dopiero nadchodzi i scenariusz włoski może powtórzyć się w każdym kraju, z tym że w UK być może