Wpis z mikrobloga

Tyle hejtu na Wielką Brytanie to nie wylano jeszcze nigdy na wykopie. Skoro Polacy tacy inteligentni, mądrzy i tak dobrze w Polsce to powiedzcie mi co robi te kilkaset tysięcy Polaków w Anglii? Jak są tacy mądrzy to powinni być dyrektorami i prezesami a nie zmywać gary, remontować domy i czyścić kible jak większość naszych rodaków w UK. Po za tym skoro tak dobrze w Polsce to po co w ogóle wyjeżdżali?

Mają inną strategię od reszty Europy, mają swoją politykę działania na tego wirusa, nastawioną na długoterminowy efekt a nie na populistyczne działania żeby ludzie widzieli że państwo coś robi - dajcie im działać i czekajcie na długoterminowe efekty. Nie podoba się, to wracać do Polski na kwarantannę bo przecież wspaniałomyślny rząd pozamieniał wasze bilety w tanich liniach na monpol LOT-u po kilkaset złotych za lot. To że nazwiecie Borysa na Wykopie debilem i to że będą mieli drugie Włochy nic wam nie da.

#uk #koronawirus #covid19 #niepopularnaopinia
  • 128
@Matpiotr: do Wuhan ściągnięto kilkadziesiąt tysięcy personelu i całą resztę, czego nie da się powtórzyć w jakimkolwiek miejscu na świecie.

@mus_tang: ale on tego planu sam nie wymyślił. Gdzie są polskie uczelnie, a gdzie Cambridge, Oxford i inne? Robią, to co uznali za najlepsze dla nich, a my to co dla nas. Przy czym oni mieli jeszcze jakąś teoretyczną możliwość wyboru, a my nie.
@mus_tang: A jaką masz gwarancję że taka katastrofa humanitarna nie wydarzy się w Polsce, tym że będzie trwała 5 lat a nie rok. Dolicz do tego też inne aspekty oprócz społecznego. Ekonomiczny i behawioralny na przykład. Ile Polacy wytrzymają w izolacji? Miesiąc, dwa a co dalej?
@MarianoaItaliano: Ten post nic nie zmieni. Na wykopie to:

- Francja to tchórze biała flaga hehe mati
- UK to debile i debilny rząd
- Trump debil
- Chiny to debile, fałszują statystyki ale koń zwalony do newsu o zamkniętym szpitalu

Ale za to w Polsce zajebiście bo ministry mają podkrążone oczy i ciężko pracują. #!$%@?, że szpital w Łomży cały prawie protestuje bo NIE SĄ PRZYGOTOWANI do bycia placówką która
@warning_sign: Doskonale wiem, ale ilość przeinaczeń i fejk niusów jakie ostatnio przeczytałem w temacie dzialań UK ws. koronawirusa jest więc przerażająca i żadne nie ma źrodła w stronach rządowych tylko jakichś szmatławcach typu daily mail.

Nie mówią już o tym że UK przygotowuje plan przekształceń hoteli w szpitale w razie potrzeby, że rozmawiają z prywatnymi szpitalami o możliwości kładzenia tam pacjentów NHS, że planują logistykę zaopatrzenia starszych i narażonych osób żeby
Ja bardzo chciałbym wierzyć że szczepionka jest na horyzoncie, bo inaczej wszystkie państwa które wprowadziły tak restrykcyjne przepisy jak Polska wykrwawią się ekonomicznie i nie będą mieli nawet za co kupić tej szczepionki.


@MarianoaItaliano: 2-3 tygodnie takiej kwarantanny i gospodarki zaczną zdychać. Obstawiam, że pójdzie info, że można wracać do pracy i większość europy przyjmie model UK bo wszystko #!$%@? z hukiem.
@MarianoaItaliano: gównem obsrane państwo z dykty i karton, któremu kończą się już respiratory i premier musi wzywać przemysł do przestawienia się na ich produkcję? Ty wiesz jak to żałośnie brzmi?

Skoro Polacy tacy inteligentni, mądrzy i tak dobrze w Polsce to powiedzcie mi co robi te kilkaset tysięcy Polaków w Anglii?


@Okayama: @MarianoaItaliano: Wy tak na serio? Gdzie byłaby Anglia gdyby z jednej strony zaatakował Hitler a z drugiej