Wpis z mikrobloga

Ja tylko pragnę przypomnieć armii pisowskich trolli i ich pożytecznych idiotów z konfy, że nie tylko PiS przez ponad 4 lata rządów nic nie zrobił w sprawie służby zdrowia, a w tym czasie sytuacja nawet się pogorszyła, ale i podnoszenie argumentu, że poprzednia ekipa nic w służbie zdrowia nie zrobiła, jak również jeszcze poprzednie, jest symptomem kompletnego zidiocenia.

Pragnę przypomnieć, że między innymi dzięki rządom poprzedniej ekipy, ich odpowiedzialnej polityce fiskalnej, no i rzecz jasna światowej koniunkturze, PiS stanął w sytuacji, jakiej mógłby mu pozazdrościć każdy poprzedni rząd. Ale to absolutnie każdy.
Wysoki wzrost, duże wpływy do budżetu, mnóstwo środków z Unii, żyć nie umierać.

PiS radośnie to przeżarł po to, by kupić sobie głosy ludu. Przeżarł do tego stopnia, że ciężko gdziekolwiek szukać środków na to, by radzić sobie ze skutkami epidemii. Przeżarł do tego stopnia, że zła Unia, pomimo, że polaczki na nią szczekają i plują, popatrzyła na nas z politowaniem i stwierdziła: "nawet jeżeli jakieś dziecko jest upośledzone, to mama kocha wszystkie swoje dzieci, zaś te upośledzone wymagają największej troski" i sypnęła nam hajs, choć jest kompletnie nieprzygotowana i jak czytałem, już się skompromitowała.

Drogie trolle, PiS zawalił na całej linii i doskonale o tym wie, a wszelkie ich działania służą temu, by możliwie jak najdłużej powstrzymywać przyrost zainfekowanych i by w miarę bezpiecznie dotrwać do wyborów, w których prowadzący obecnie jako jedyny kandydat swoją kampanię, Andrzej Duda, mógł zostać na fali polackich błędów poznawczych wybranym ponownie. Potem to może się walić, PiS już dużo wcześniej pokazał, że ich nie obchodzi coś tak błahego, jak życie i zdrowie polaków, bo inaczej nie dopuszczałby do wydłużania kolejek do specjalistów czy zaorania psychiatrii.

Co by było, gdyby rządziła poprzednia ekipa? Nie wiem, czy by poprawili sytuację w służbie zdrowia, ale realizowana przez nich polityka daje przesłanki do tego by sądzić, że w budżecie jakieś rezerwy by zachowali, właśnie na tego rodzaju kryzysy.

#takaprawda #neuropa #4konserwy #polityka #koronawirus
  • 27
  • Odpowiedz
@Kleki_Petra Problem jest taki, że PiS zdemoralizował wyborców i obniżył jakość debaty tak nisko, że każda kolejna ekipa, która ma zamiar rządzić chociaż jedną pełną kadencję będzie musiała grać w te populistyczne nuty. Widać to już teraz, kiedy opozycja musi ścigać się na rozdawnictwo z PiSem.
  • Odpowiedz
@Kleki_Petra: Na nich to nie działa. To jest taka mentalność, że jak jest wzmożenie ogólnonarodowe to już już są w ekstazie i to im wystarczy, choćby za rogiem czaiła się klęska. Nie ważne żeby wygrać, ważne żeby pokazać jakim się jest zwartym i gotowym chojrakiem, jaka jest solidarność, jak się ma spiętą dupę i tym podobne romantyczno bogoojczyźniane bzdety. Kultura steopowoazjatycka.
  • Odpowiedz
@RegularJohnny:

Problem jest taki, że PiS zdemoralizował wyborców


Gdybym miał kierować jakiś konkretny zarzut w kierunku PO, byłaby to niezbyt udana polityka informacyjna, ale przede wszystkim nieskuteczna polityka w kwestii integracji społecznej. Narastające napięcia i niepokoje znikąd się nie wzięły, a ludzie o innej orientacji społecznej zostali przez PO potraktowani po macoszemu, albo w ogóle wykluczeni z grona problemów do rozwiązania. PiS ich zagospodarował w taki a nie inny sposób.
  • Odpowiedz
@Kleki_Petra: Najbardziej się wkurzyłem kiedy pisiaki 3 dni temu zaczęły robić z Szumowskiego drugiego Chrystusa Zbawcę Polski, kandydata na prezydenta(!) i nie wiadomo co jeszcze. Dodatkowo pojawiły się wpisy, że gdyby rządziła Kopacz to byłaby tu rzeź lub rzucali byśmy w wirusa kamieniami.

Robienie polityki i tak niskiej jakościowo propagandy to obrzydliwość i przekroczenie kolejnej granicy żenady.

Doczytałem trochę o Szumowskim, wygląda na spoko i skromnego gościa, który nie jest
  • Odpowiedz
@mborro: Sama sucha ilość zgonów jeszcze niczego tak na dobrą sprawę nie przesądza, aczkolwiek wykres bardzo fajnie pokazuje, jak nieskuteczny jest program 500+ pod kątem wzrostu dzietności i że można było próbować te środki przesunąć na inne aspekty związane z bezpieczeństwem i ochroną zdrowia i życia.
No ale to tak nie kupuje głosów.
Chyba, że wybuchnie epidemia, wtedy nawet głosów nie trzeba kupować, wystarczy zamknąć ile się da i robić
  • Odpowiedz
@Kleki_Petra: Zgoda, że niczego nie przesądza ale zwracam uwagę na tąpnięcie w ilości zgonów od 2017, a to wtedy nabrzmiały szczególnie problemy z SOR-ami, kolejkami do specjalistów itp. A jak wiadomo mało kto na samą starość umiera, najczęściej są to skutki chorób towarzyszących.
  • Odpowiedz
@Walther00:

Szkoda, że zamiast walczyć o środki z budżetu robił nie wiadomo co, bo nie potrafię go skojarzyć z zadnym wydarzeniem z ostatnich dwóch lat.


Ja potrafię, siał panikę przy awarii Czajki w Warszawie. Z okręgu płockiego startował do Sejmu, więc mu pasowało wtedy się tam lansować.

@Kleki_Petra: Trzeba też zauważyć, że „trzynasta emerytura” będzie wypłacana niedługo. Za te pieniądze można by poprawić jakość służby zdrowia i przygotować
  • Odpowiedz
@RegularJohnny: zawsze to powtarzałem, że w obecnej sytuacji wygrać z PiSem może tylko ten kto da więcej i faktycznie przekona wyborców że tak właśnie zrobi i nawet jeśli jakimś cudem wtedy wygra to będzie bardzo w dupie. PiS przyzwyczaił ludzi do rozdawnictwa, a odzwyczaić ich może tylko jak wszystko #!$%@? ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz