Wpis z mikrobloga

No i dzisiaj akcję #zostanwdomu trafia szlag. Miliony Polaków właśnie idą do pracy. Będą przebywać w zamkniętych pomieszczeniach z setkami innych, będą obsługiwać na kasie w sklepie, będą podróżować po całej Polsce w wyjazdach służbowych, a co za tym idzie będą się nawzajem zarażać. Potem wrócą do domów i spotkają się z domownikami i tak to się będzie dalej roznosić.
#koronawirus
  • 33
@Goronco: Wykształcenie wyższe, zarobki dobijające do podwójnej średniej krajowej, siedzę w biurze. Pracuję w banku i niestety niektóre stanowiska z przyczyn technicznych nie mają możliwości pracy zdalnej. Wykształcenie i stanowisko nie mają nic do rzeczy. Mój szef też siedzi w biurze a zarabia w miesiąc tyle co pewnie większość tutaj w rok.

No ale tyle dobrze, że kto mógł ten poszedł na zdalną, więc jakieś 80% ludzi w pracy mniej, zawsze
@Przegrywhere: jestem na umowie o pracę, zatrudniony w budżetówce. Jeden z dyrektorów, na pytanie czy przewiduje zmiany w funkcjonowaniu instytucji, odpowiedział - NO, HEHE, WIOSNA IDZIE, A DZIEWCZYNY BĘDĄ SIĘ CIEPŁO UBIERAĆ, SZKODA!
Nawet nie wiem, jak to skomentować. Wczoraj skończyłem zwolnienie lekarskie, czuję się dalej nędznie, chciałem przedłużyć, przychodnia 50 m od domu, ale bez odbioru telefonicznego... poszedłem, placówka zamknięta, numer na rejestrację i do lekarzy... żaden z tych numerów
@AceCombat__dziewiec0: Jeżeli ktoś uważa że akcja ma na celu całkowite powstrzymanie epidemii to równie dobrze mógłby wierzyć w świętego mikołaja. Sens jest taki aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa, tak aby nie przeciażyć służby zdrowia. Zostawiamy w domach kogo możemy, reszta dalej funkcjonuje i się zaraża, w miarę upływu czasu jak ta grupa która teraz jest aktywna będzie przechodzić chorobę i się uodparniać, kolejne grupy będa wychodzić z domu i beda sie
@Ld93: Zgadzam się, nie ma co na to liczyć. I lepiej przygotować się na opcję gorsza. Aczkolwiek taka opcja też jest możliwa:

“I hope it will show seasonality, but it’s hard to know,” says Stuart Weston, a postdoctoral fellow at the University of Maryland School of Medicine, where the virus is being actively studied.

https://www.nationalgeographic.com/science/2020/02/what-happens-to-coronavirus-covid-19-in-warmer-spring-temperatures/

Maria Van Kerkhove says: It’s unclear exactly why influenza and other respiratory viruses tend to peak
Bo rząd sam do tego doprowadza na zleceniu nic ci nie zapłacą to musisz iść. A co do umowy o pracę tak jak mówisz nie ma znaczenia że jest jakiś wirus życie toczy się dalej. Zresztą dużo ludzi jest zatrudnionych na najniższej a reszta pod stołem albo w premii więc nie pójdzie na L4 bo dostanie jakieś grosze za które nie opłaci kredytu rachunków itp.


@Przegrywhere: rząd im kazał zatrudniać się