Wpis z mikrobloga

Schabik na kanapke metodą #sousvide ( ͡º ͜ʖ͡º) już od jakiegoś czasu chodziło mi to po głowie, żeby nie musieć odwiedzać sklepu co kilka dni,a jednak nie mając szynkowaru móc zrobić coś na kanapke ( ͡º ͜ʖ͡º)

Padło na schab, wyszło zdumiewająco fajnie, a efekty możecie zobaczyć na zdjęciach.

Dodam że mięsa nie marynowałem wcześniej ponieważ chciałem sprawdzić czy te 6 godzin wystarczy i jestem bardzo zadowolony ze smaku ( ͟ل͜)

Czas marynowania 0 (zero)
Czas kąpieli 6 godzin
Temperatura 62.5°C
I następnie piekarnik na 200°C do 25m żeby zapiec ładnie górę.

Można podać na ciepło z sosem, lub schować do lodówki i po około 12 godzinach można kroić na cienkie/grubsze jakie tam jeszcze chcecie, plasterki ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jezeli chodzi o biały tłuszczyk to zostawiłem go specjalnie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Wszystkim obecnym na tagu #glodnyjakwilk bardzo dziękuję ( ʖ̯) A tym którzy jeszcze nie są i chcą to śmiało zapraszam () Wkrótce wstawię opis na szynke z piersi z kurczaka, w komentarzu zdjęcie, teraz leży sobie w lodówce i czeka na jutrzejszą kąpiel (ʘʘ)

#gotujzwykopem #gotowanie #wedlinydomowe #polakmadryprzedszkoda
v.....k - Schabik na kanapke metodą #sousvide ( ͡º ͜ʖ͡º) już od jakiegoś czasu chodzi...

źródło: comment_1584304496JkFoUN3B7aGdSzDNWaaiCT.jpg

Pobierz
  • 23
@Elektryk_Bez_Pradu ta przyprawa z pomidorów suszonych jest bardzo fajna, używałem kilka razy ale przeważnie do zup i gulaszu. Tutaj pierwszy raz w sumie tak więcej dałem i na prawdę wyszło elegancko ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dziękuję za słowa uznania ||
@Elektryk_Bez_Pradu za ten schab zapłaciłem 8€, jakoś 7€ za 1kg był, plus przyprawa 0.99€ , i sól do peklowania 0.99€. /ale tego też starczy na kilka razy więc mniej bym liczył

Ogólnie lubię w domu robić bo są po prostu dobre i też nie raz daje takie przyprawy które ja lubię i lepiej się je xD
@Elektryk_Bez_Pradu A pewnie, np czosnek, nie każdy lubi, albo szynka miodowo-czosnkowa czy też jak tutaj suszone pomidory i zioła, całkiem fajna sprawa, a w sklepie ciężko dostać coś co nie ma też konserwantów i tutaj ta metoda sousvide wygrywa ( ͡º ͜ʖ͡º)
@v1lk: póki co ludzie teraz raczej będą inwestować w konserwy, taki czas do dupy... Ale myślę że jak ta fala minie, to chętnych na takie nowinki kuchenne, inwestycje w sprzęt i super technologie będzie wiecej. Pozdrawiam.