Wpis z mikrobloga

Już w styczniu jechałem po denialistach, od początku twierdziłem że ten wirus jest groźny i doniesienia z Chin mi nie pasowały. Śledziłem temat bo jestem zawodowo związany z Chinami. Przewidziałem szturm na maski, następnie na środki dezynfekujące a następnie na rękawice jednorazowe.

Nazywali mnie foliarzem, panikarzem, pisali że plują na takich jak ja. 6 tygodni temu kupiłem dla rodziny najlepsze dostępne maski, 4 tygodnie temu za grosze kupiłem żele dezynfekujące, 3 tygodnie temu zrobiliśmy mały zapas pożywienia i leków dla syna który ma problem z płucami, alergiami i już 3 razy był w szpitalu, potrzebował tlenu, 2 razy miał zapalenie płuc, od 2 lat mamy w domu pulsukometr którzy mierzy saturację krwi.

Na wykopie zostałem FOLIARZEM.

Mimo to cały czas liczylem że maski mi zostaną i będę się śmiać sam z siebie, z tych zapasów itp. Ze to się zmarnuje, przecież mamy plany na czerwiec, na wakacje, na letnie festiwale.

Mimo że alarmowałem miesiąc temu to nigdy by nie przyszło do głowy że dziś Polska będzie mieć zamknięte granice, że wiele sąsiednich krajów te granice również zamknie. Ze w wielu europejskich krajach będą pozamykane szkoły, odwołane wszystkie wydarzenia kulturalne, zamknięte kina, puby.

I to mnie przeraża, że rzeczywistość przykryła moje "foliarstwo".

Trzymajcie się mireczki. Zostańcie w domu jeśli możecie.

#koronawirus #2019ncov
  • 51
  • Odpowiedz
@ptak_powszedni: Na rzecz dyskusji przyjmuje na chwilę Twój punkt widzenia aby móc go obalić używając twojego toku myślenia. Najprostszy zabieg retoryczny, nic związanego z wykopem.

Środki zapobiegawcze wprowadzone przez rząd oceniam wzorowo na podstawie realnych i logicznych przesłanek opartych na faktach a nie na podstawie przedwczesnej i przesadzonej paniki.
  • Odpowiedz
@Ld93:

Korona nie powoduje kataru mordo


No i trochę jesteś do tyłu - faktycznie sam tak pisałem miesiąc temu bazując na raporcie z chin, ale nowe badania wskazują, że katar wystepuje tak samo rzadko jak zatkany nos - 5%, ale nadal występuje. Czyli przeczytałeś coś w necie (co sam napisałem i co WHO udostępniło) i przestałeś sie interesować tematem i puszczasz info dalej.

poza tym ja poszedłem przedwczoraj do osiedlowego i
  • Odpowiedz
  • 0
@asd23434asd połowa mówiła tak, połowa inaczej.
Ja nikomu nie kibicowałem, byłem na chłodno. Poprzednie epidemie Chiny opanowały.

I zero paniki było u mnie do niedzieli tydzień temu, gdy zobaczyłem Włochy.

Teraz też już sądzę, że będę miał najdłuższe wakacje w życiu. Początek maja to baaaaardzo optymistycznie
  • Odpowiedz
@asd23434asd: ja nie porobiłem żadnych zapasów i uważam to za dobre posunięcie. Olałem panikę kiedy ludzie praktycznie po sobie deptali a jutro zrobię zakupy w pustym sklepie. Inną sprawą jest to, że ci co porobili zapasy nie mają bladego pojęcia jak je przechowywać, #!$%@?ą wszystko do szafy w kuchni a za chwilę robale to zeżrą. .
  • Odpowiedz
21 stycznia przyszla moja paczka ze srodkami do dezynfekcji maskami rekawiczkami i okularami XD
to tylko pokazuje jakie mam zaufanie do swiata ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz