Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 44
Zeby za bardzo nie nudzic sie w domu a jednoczesnie uniezaleznic sie od wizyt w sklepach wrocilem do robienia chleba i bagietek we wlasnym piekarniku.
I powiem Wam Mirki, ze smak bagietkowej skorki z ciasta ktore powoli roslo i fermentowalo 3 dni w lodowce postawi na nogi nawet chorych na #koronawirus ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gotujzwykopem #zostanwdomu #pieczzwykopem
Pobierz e.....1 - Zeby za bardzo nie nudzic sie w domu a jednoczesnie uniezaleznic sie od wiz...
źródło: comment_1584295722QoghflJzl5xwEZCOaLcBjp.jpg
  • 24
@striker21: @wielka_glowwa: @carlota7: @usun_wreszcie_konto: kupujecie mąkę pszenną pełnoziarnistą (przemiał 2000) i robicie z tego zakwas o "hydracji" równej 100% - bierzecie pojemnik taki minimum litr objętości i codziennie wrzucacie tam 50g mąki i 50g (najlepiej filtrowanej) wody. Dokładnie mieszacie i stawiacie w temperaturze 20-30 stopni. Po przepis na bagietki wróćcie za miesiąc, jak zakwas będzie mocny i da się na nim cokowiek upiec xD
@striker21: @wielka_glowwa: @carlota7: @usun_wreszcie_konto: @Stara_panna_z_kotem: @titus1: a tak serio to mój eksperymentalnie wykombinowany przepis jest taki (3 bagietki z tego wychodzą i tylko 3 na raz polecam piec bo inaczej się sklejają):

- 150g zakwasu pszennego (można używać już po tygodniu, ale im starszy tym lepszy - ja zauważyłem bardzo dużą różnicę w smaku bagietek po 2 tygodniach codziennego karmienia)
- 5g świeżych drożdży
- 15g
e.....1 - @striker21: @wielkaglowwa: @carlota7: @usunwreszciekonto: @Starapannazkotem...
@Stara_panna_z_kotem: miałem dawno temu zakwas, który hodowałem łącznie rok i był po prostu mega. Jakieś 3 tygodnie temu wystartowałem nowy i pierwsze zadowalające efekty były po 2 tygodniach codziennego karmienia. Wcześniej ciasto bardzo słabo wyrastało i smak był nie taki, jak bym chciał. Ale skoro teraz kwarantanna, to warto się pobawić, tym bardziej, że roboty jest przy tym jakieś 60-120 sekund dziennie ( ͡° ͜ʖ ͡°)