Wpis z mikrobloga

Stan zachorowań na 14.03.2020
wołam plusujących poprzedni dzień

Dzisiaj wykryto 35 nowych przypadków (wzrost 51%), łącznie 103 zachorowaniaw tym 3 zgony. 13 osób wyzdrowiało
Jeśli jesteście zainteresowani takimi codziennymi informacjami proszę o plusa

link do mojej tabelki:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1KeW-dmOUkv-S4K4dZ-9guYmG5uz9lR1eY7g5TYJfzdA/edit?usp=sharing

#koronawirus #polska #covid19 #zachorowaniakoronywpl
ferranger - Stan zachorowań na 14.03.2020
wołam plusujących poprzedni dzień

Dzisi...

źródło: comment_15842155408TlOxFFGNz8cp8HPIeCt1w.jpg

Pobierz
  • 24
@takie-inne-uczucie:
Zarażenie – przeniesienie biologicznego czynnika zaraźliwego od nosiciela na wrażliwą na taki czynnik osobę lub zwierzę.

Jeśli czynnik biologiczny wnikający do organizmu przełamuje jego mechanizmy obronne, kolonizuje go i rozwija się w nim, mówimy o zakażeniu.

Więc no, kulturalnie czy nie, nie siej dezinformacji :)
Więc no, kulturalnie czy nie, nie siej dezinformacji :)


@niesmieszny_piesek: Argh, tak to jest wierzyć w komentarze z Wykopu, dałem się złapać jak na zarzutkę o wojsku na ulicach. W ramach nie uczenia się na błędach, uwierzyłem w Twój komentarz bez sprawdzania w internecie ¯\_(ツ)_/¯

Czyli przy takiej definicji w Polsce można mówić nadal o zakażeniach, bo nie wszystkie osoby rozwijają objawy kliniczne, ale jeśli np. testowane byłyby już tylko osoby
@bialaowca: zmieniłem na "zmarło łącznie". Mam nadzieję, że już będzie czytelnie :D
@enforces: jeśli będą znaczne dzienne wzrosty będę je zawierał w codziennej wiadomości
@bobikufel: spoko pomysł. Zajmę się nim jak będę miał czas na swoim bezrobociu, na razie lepienie pierogów jest ważniejsze ;)
@Herubin: pewnie się tego nigdy nie dowiemy. Zakładam, że ograniczone zasoby np.: testów wymuszają weryfikację stanu zdrowia po określonym czasie. Może ktoś będzie w
@Czarny_Klakier: Podczas konferencji prasowej w Kancelarii Premiera Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas poinformował o ilości osób które wyzdrowiały. Nie podał wieku tych osób więc na chwilę obecną nie wiemy []