Wpis z mikrobloga

Kto chce info na temat frekwencji na 4 mszach niedzielnych w dużej podkarpackiej wsi to może zaplusować

Mieszkam obecnie koło kościoła i z okna mogę policzyć wszystkich wiernych na czterech jutrzejszych mszach. Parafia ma ok. 2500 osób i zwykle na każdej mszy kościół jest w niedzielę zapełniony. Ciekawe jak będzie jutro więc kto chce być wołany niech plusuje

#koronawirus #ciekawostki #polska #covid19 #covid19stats
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cieliczka: Jak mimo wszystko przyjdą tłumnie na jedną mszę, to trzeba ich nagrać i opublikować nagranie, żeby ludzie poznali ich twarze i wiedzieli, których ludzi unikać, bo mogą być nosicielami wirusa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@cieliczka: podkarpacie here, wieś gdzie by cię na taczkach z gnojem wywieźli za to że nie idziesz do kościoła
jest info zeby ludzie nie przychodzili, ciekawe czy babki posłuchają
  • Odpowiedz
@cieliczka: @agaja: mieszkam w UK i wczoraj rozmawiałam z babcią przez telefon. Mówię jej, że w obliczu całej epidemii nie do końca w porządku zachowuje się episkopat polski nawołujący do zwiększenia liczby mszy. Na co moja babcia odparła, że też się dziwi, bo wszyscy lokalni księża mówią, że nie będą zwiększać tej liczby, a raczej też chcieliby ograniczyć i proszą ludzi o modlitwę w domu i wstrzymanie się
  • Odpowiedz
@cieliczka: sytuacja jest taka, że zależy od parafii, niektóre parafie robią to naprawdę z rigczem a niektóre huru duru kościoły leczą duszę proszę o stawiennictwo no chyba że jesteś chory czy stary żeby nie było przypau.
  • Odpowiedz
@cieliczka: Jest aż tak źle, jeżeli w domu opiekujesz się prawie 90letnią temperamentną babcią, która nie słucha się nawet orędzia kardynała z TVP namawiającego do zostania w domu.
  • Odpowiedz