Wpis z mikrobloga

#azja #indonezja #koronawirus #sennajawie

Najnowsze informacje na temat koronawirusa w Indonezji:

27 nowych przypadków zarażenia, łączna liczba osób zarażonych: 96
Ogniska choroby wykryto w bardzo wielu indonezyjskich miastach, najwięcej w Dżakarcie, Bandung, Tangerang, Solo, Bali, Manado, Yogyakarcie i Pontianak.

5 nowych przypadków wyleczenia, łączna liczba osób wyleczonych: 8

1 kolejna ofiara śmiertelna, łączna liczba osób zmarłych: 5
(1 osoba zmarła na Bali, 1 zmarła w Solo i 2 w Dżakarcie. Danych ostatniego zmarłego pacjenta nie podano)

Ujawniono jednak iż wśród ofiar śmiertelnych jest jeden lekarz którzy zaraził się koronawirusem od pacjenta. Achmad Yurianto, przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia potwierdził iż przypadków zarażenia wśród personelu medycznego jest więcej, nie zdradził jednak dokładnej liczby.

https://m.cnnindonesia.com/nasional/20200314160309-20-483417/update-corona-14-maret-96-positif-5-meninggal-8-sembuh
  • 6
@camel_case91:
Do Indonezji nie będą wpuszczane osoby które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały w irańskich miastach: Tehran, Qom, Gilan, włoskich prowincjach Lombardia, Veneto, Emilia Romagna, Marche, Piemont oraz w południowo-koreańskiej prowincji Gyeongsangbuk-do i mieście Daegu. Osoby które przyjeżdżają z tych krajów muszą posiadać świadectwo zdrowia wydane przez krajowe instytucje ochrony zdrowia.
Od 2 stycznia do Indonezji nie są wpuszczane żadne osoby które przebywały w Chinach w ciągu ostatnich 14 dni.
@wyindywidualizowanyentuzjasta: dzięki za info. Jeszcze mam trochę czasu na decyzję co robić jeśli mi loty do Polszy poodwołują ( ͡° ͜ʖ ͡°) A patrząc na to jak problem szybko eskalował we Włoszech, może się okazać że za 1-2 tygodnie którykolwiek z krajów w okolicy stanie się wylęgarnią koronawirusa i wszystkie moje plany szlag trafi