Wpis z mikrobloga

Mirasy, #!$%@?łem.

#emigracja #uk here, wbiłem do Polski na weekend bo mam okulistę i pare rzeczy do załatwienia. Kurla przyleciałem dosłownie dzisiaj, nie sądziłem ze taka akcja się #!$%@? ze nje bede miał jak wrócić.

Czułem ze cos może jebnac wiec na wszelki wypadek wziąłem ze sobą laptopa służbowego. Czy ktoś wie czy z prawnego punktu widzenia mogę porobić stad z domu będąc zatrudnionym w UK? Ogolnie tam z domu pracowałem ale nadal byłem na ich terenie.

Mam się pytać przełożonego, ale nie chce robic z siebie cymbała wiec myslalem ze może mirko doradzi.

Pozdrawiam i nie polecam.


#kiciochpyta ##!$%@? #koronawirus
Buntro - Mirasy, #!$%@?łem. 

#emigracja #uk here, wbiłem do Polski na weekend bo mam...

źródło: comment_1584135822kxpgXoJ2hQbflCqmPzfJX6.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@Buntro: z tego co piszesz to nie byłeś przygotowany na stan zagrożenia epidemiologicznego i powiązane z nim trudności, więc ja bym cie tu nie obwiniał za cokolwiek (sytuacja była i jest dynamiczna)

jeśli masz normalnego szefa i jakość twojej zdalnej pracy nie różni sie jakos bardzo od twojej pracy z biura - zostalbym w polsce te 2-3 tygodnie az sie sytuacja unormuje (Bóg wie co bedzie w ciagu najblizszych dni w
  • Odpowiedz
Czy ktoś wie czy z prawnego punktu widzenia mogę porobić stad z domu będąc zatrudnionym w UK?


@Buntro: Jeśli pracodawca jest z tym ok to nie ma problemu, możesz pracować skąd chcesz. Dopiero jeśli jesteś na terenie jakiegoś kraju ponad 180 dni w roku to musisz cos tam zrobić podatkowo (nie pamiętam dokładnie co).
Jeśli natomiast musiałbyś tam wrócić to jedyne wyjście teraz to albo wracać jutro przed zamknięciem lotnisk albo
  • Odpowiedz
  • 0
@kajelu: To jest ogolnie dosc spore korpo (bez oddziału w PL) i obawiam się ze z prawnego punktu widzenia mi zabronią. (Coś, że praca musi być wykonywana w kraju gdzie jest opodatkowana czy cos?) tylko wlasnie w tej kwestii nie mam pewności.

Sami przełożeni są ok ale mam obawy ze to się skończy niezapowiedzianym, długim urlopem na żądanie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@kuddelmuddel: Dosc duże korpo,
  • Odpowiedz
  • 1
@yggdrasill: Nie, wlasnie na lotnisku kurla totalny luz. W samolocie banda brytoli jadących się #!$%@? w Krakowie (jeszcze nie wiedzieli ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
  • Odpowiedz
Czy ktoś wie czy z prawnego punktu widzenia mogę porobić stad z domu będąc zatrudnionym w UK?


@Buntro: możesz jak najbardziej. Latałem przez ostatnie dwa lata średnio co dwa miesiące i często pracowałem z PL, ostatnio miesiąc temu przez tydzień.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Buntro: tak jak wyzej ponizej 180 dni w roku legalnie nie ma problemu. Jak masz lapka sluzbowego z vpn i dostepem do roboty to kompletny luz, co Ty pracujesz tutaj i nie wiesz jacy ludzie są?
  • Odpowiedz
@Buntro: generalnie w UK jest kompletnie inne podejście do pracy z domu, tym bardziej w obecnej sytuacji. Cała masa firm (w tym moja) u mnie w mieście wysłała swoich pracowników do pracy z domu, żaden pracodawca zasadniczo jeśli ma taką możliwość aby jego pracownicy pracowali z domu, nie będzie robił z tym problemów.
W Polsce zaś ...
... czytam właśnie na jednej grupie na FB, że w Warszawce firmy pozwoliły pracować
  • Odpowiedz