Wpis z mikrobloga

@dildo-vaggins: Wino musi być klarowne i stabilne mikrobiologicznie. Wątpię, by te dwa warunki były spełnione w 40 dni, cokolwiek by w tej instrukcji napisano. Ile cukru, jaka moc i jaki poziom cukru planujesz do gotowego wina? W przypadku win innych niż wytrawne dodatkowo zachodzi ryzyko reaktywacji drożdży, szczególnie jak robisz na bliżej nieokreślonym szczepie. Masz w instrukcji dokładną informację nt. drożdży, czy tylko napis "Saccharomyces cerevisiae"?

Nie idźmy tą drogą (
  • Odpowiedz
@Zawodowy_Janusz: koncentrat rozrobiłem na 21 BLG, według cukromierza (alla france z certyfikatem) około 11.5% alkoholu. Oczywiście wino planuje wytrawne bo tylko takie akceptuje do obiadu.
W kwestii drożdży to nie sprawdzałem bo nie jest to dla mnie tak istotne jak np. przy piwie, winopak kupiłem tak dla zabawy, bo w zasadzie regularnie do obiadu pijemy białe wino, normalnie to ja wole robić piwo/coś mocniejszego.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zawodowy_Janusz: miałem Cię wołać za pół roku, minęło 7 miesięcy ale wołam, z tych 28 butelek zostało może pół xD fajne wino uniwersalne, wytrawne ale o dość niskiej kwasowości i niezbyt mocnym bukiecie, typowe wino stołowe do obiadu, mocy około 11.5%, dojrzewało z płatkami dębowymi 50/50 srednie Francuskie, mocne amerykańskie. Teraz już wiem że pół roku to optymalny czas dojrzewania, fajnie się ulozylo jest niezbyt alkoholowe i je lubię. Już czeka
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zawodowy_Janusz: ja zrobiłem jeszcze miesiąc później drugi winopak La mancha mos german white ale to nie mój smak, winko jest lekko pieprzne takie pikantne w smaku, podobno to cecha win z doliny Mozeli. Chardonnay polecam.
  • Odpowiedz