Wpis z mikrobloga

Taras nad garażem i sienią czy Strych ?
Co wyjdzie drożej w budowie, i lepiej dla zapotrzebowania energetycznego dla domu?

Taras, za
- mniejsza powierzchnia domu (bez tarasu wychodzi 185m2 użytkowej + 40m2 garażu)
- ładne widoczki (gnietące jaja zachody słońca - taras skierowany na północny zachód, w stronę rozległych łąk/pól)

Taras, przeciw:
- mostki termiczne (?)
- zaburzona bryła "stodoły" (?)

Strych, za:
- miejsce na rekuprator i szafę rack do sieci lan - nie będzie trzeba tego upychać w garażu itp.
- schowek na graty
- odseparowanie tej części domu zaizolowaną ścianą, wejście na strych wyłazem w garażu

Strych, przeciw:
- dodatkowa powierzchnia, 65m2 powierzchni podłóg, tzw. 'użytkowej' powierzchni strychu będzie jakieś 35m2
- większy dach, daje jakieś dodatkowe 90m2 materiału i robocizny

mam kilka dni na decyzję :(

#budujzwykopem #budowadomu
Pobierz KONONOWlCZ - Taras nad garażem i sienią czy Strych ?
Co wyjdzie drożej w budowie, i ...
źródło: comment_1584070333UcZ7U3081T2bZyzUFBbsJi.jpg
  • 156
@KONONOWlCZ: Moim zdaniem dobudówka lepsza. Tarasy wyglądają świetnie, ale tak naprawdę rzadko kiedy będziesz mógł się nim cieszyć. Wszystko zależy od pogody, więc jak lato będzie chłodniejsze i deszczowe, to pewnie nie będziesz na nim wcale siedzieć, podczas, gdybyś miał strych, to mógłbyś sobie zrobić w nim jakąś powierzchnię użytkową / warsztat / mancave i korzystać z tego cały rok.
Równie dobrze możesz sobie zrobić małe drewniane podbicie przy drzwiach wyjściowych
Pobierz t.....r - @KONONOWlCZ: Moim zdaniem dobudówka lepsza. Tarasy wyglądają świetnie, ale ...
źródło: comment_1584091812SIgUwaitf1sHot9KR9u2zf.jpg
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KONONOWlCZ: my mamy balkony i z nich nie korzystamy, mamy zwykły taras na ogródek i tylko z tego korzystamy. Strata kasy. Strych to co innego, ekstra pomieszczenie na rzeczy których nie potrzebujesz i nie chcesz wyrzucić. Zdecydowanie praktyczniejsze.
@KONONOWlCZ: opcje tarasu pewnie rekomendują ci co mieszkają w bloku i mają balkon. Jak masz ogród, to nie będziesz na nim w ogóle przebywał, tylko problem sobie zrobisz z utrzymaniem go (pękające kafle, odśnieżanie itd)
Dach szklany nad nim to co innego - ogród zimowy.
@burzopol: no cena spoko, ale powiem CI że da się taniej. Mam jedną ofertę na komplet za 81 brutto z montażem (ale bez rolet), no i duże HS dzielone na trzy skrzydła. Najdroższą ofertę jaką dostałem to od Cero Solarlux, 240 netto za same HS, bez montażu. Podziękowałem :D
@KONONOWlCZ taras. Przy klimacie jaki panuje i w którą stronę idzie to zimnem bym się nie martwił, niedługo w styczniu będziesz się opalał. A strych to śmietnik, zbiera rzeczy których już nigdy nie użyjesz a tylko składujesz zamiast #!$%@?. Wiem coś o tym bo mam strych większy od mieszkania.
@KONONOWlCZ: tarasy i balkony na piętrach są w domach jednorodzinnych zupełnie niepotrzebne. Wręcz nie są zgodne z filozofią domu jednorodzinnego. Po to masz taras na parterze oraz ogród, aby korzystać z miejsca wypoczynku na świeżym powietrzu. Balkony nadają się do wielorodzinnej, bo tam nie ma ogrodu / tarasu na parterze. W Polsce przyjęła się dziwna moda związana z balkonami, wynikająca z jakichś zaszłości i kompleksów. Tak trochę jak kolumienki przed wejściem,
@KONONOWlCZ: No nie musisz mi mówić, że zrobisz to i za 240k. Za rolety parę groszy dochodzi, wiadomo. HSy podzielić też wyjdzie taniej, a najlepiej to zrobić mniejsze i PSK ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale akurat jak ktoś ma kasę, to zamiast robić balkon w każdym pokoju, polecam duże okna