Wpis z mikrobloga

Prawie dwa tygodnie temu kupiłem akcje firmy, która miała dystrybuować testy na koronawirusa w Polsce z nadzieją na szybki zarobek w obliczu nadciągającej epidemii...

Ci co siedzą w temacie pewnie już wiedzą, że sytuacja nie potoczyła się po mojej myśli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
28 lutego 2020r kupiłem 2957 akcji firmy Cormay po średniej cenie 1.87zł - łączny kosz zakupu wyniósł więc około 5529zł +/- prowizja

Jak się można było spodziewać takich Januszy giełdy jak ja było znacznie więcej xD
W kolejnych dniach ceny akcji zaczęły systematycznie spadać. Kulminacyjny moment nastąpił 5 marca kiedy to nawet [prezes rady nadzorczej Cormay obsrał zbroję](https://www.bankier.pl/wiadomosc/Szef-rady-w-Cormayu-sypie-akcjami-Wczesniej-byl-koronawirusowy-rajd-7833099.html?) i uznał, że i tak już wystarczająco zarobił na frajerach, przez co sprzedał wszystkie swoje akcje. W tym dniu kurs akcji stanął na poziomie 1.37zł.

Chcąc odzyskać przynajmniej część zainwestowanego kapitału, udało mi się sprzedać wszystkie akcje następnego dnia po cenie 1.30zł co dało 3850zł +/- prowizja.
Podsumowując w sumie jestem w plecy jakieś 1690zł

Pocieszam się faktem, że mogło być znacznie gorzej xD
W momencie pisania tego wpisu akcje tej firmy stoją po 0.84zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gielda #gpw #koronawirus #chiny #pannietoperz #makler15k

wołam tych co chcieli być wołani:
@Rexikon @nvmm @lomszyk @mr_car @madox @depcioo @toniemultikontojakco @Assire_var_Anahid @Blutwurst @Joe_Skovsky @grskii @Nahcep @corrot @Baleburg @Internetowy_Archiwista @niexus @SweterWPaski @szkudlar1889 @jombl @Leman123 @DzikiBomber @Gacek_ @KornixPL @dzikognisty @SzympekSzympkowiak @WojownikBukkake @NoblePhantasm @Kolczaneiro @DoctorW @nosacz_ninja @aaarrrlll @Maestro_PM @bartton @Treq @WyimaginowanyPrzyjaciel @Suchockey @mwss @divved
Novameh - Prawie dwa tygodnie temu kupiłem akcje firmy, która miała dystrybuować test...

źródło: comment_1584022391pIOXbTgXqj4VeMZ2kptR0g.jpg

Pobierz
  • 36
@Novameh nie znam się na giełdzie, przeczytałem artykuł i nadal nie wiem... Pomijając fakt, że prezes sprzedał akcje bo chciał sobie zarobić to czy mimo tego akcje nie mają szans pikować jakby wzięli się do roboty i zaczęli dystrybucję tych testów?
@cadet: Nie doszukuj się logiki na polskiej giełdzie xD tutaj rządzi psychologia tłumu i przypadek
ludzie jak zobaczyli, że sam prezes sprzedaje akcje wpadli w panikę

już się raczej nie odbije ( ͡° ͜ʖ ͡°)

sytuacja jak w polskich sklepach spożywczych ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko w drugą strone
@Novameh: Twoim błędem było wejście w Cormay bez wiedzy o stanie spółki. Firma od lat oszukuje akcjonariuszy i prezes wałki odstawia i obiecuje magiczny analizator itd. Kurs skakał między 0,90 a 1,00 od dłuższego czasu. Spółka się zwija. Nie wiem jak funkcjonują.

Ale branża ciekawa i kupiłem kilkaset akcji Biomaximy - oni s kolei zamiast gadać o magicznym analizatorze, zaczęli go produkować. Produkują różne inne rzeczy i też są dystrybutorem. Odróżnia