Wpis z mikrobloga

Cześć Wykopowicze!

Sytuacja z #koronawirus jest ciężka, ale czasem wyjechać w trasę nadal trzeba ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak zadbać o bezpieczeństwo?

Zerknijcie na to, co oferuje nasza aplikacja ORLEN Pay - płatności elektroniczne bez wchodzenia na stację, bez podawania rąk i używania banknotów, które wcześniej przeszły przez wiele osób.

Zachęcamy wszystkich zmotoryzowanych Mirków i Mirabelki do pobrania apki i przejścia na płatności mobilne z ORLEN Pay.
orlen_lite - Cześć Wykopowicze!

Sytuacja z #koronawirus jest ciężka, ale czasem wy...

źródło: comment_1584021544h3KDDpBxWCtaoMyhfgjaUe.jpg

Pobierz
  • 234
  • Odpowiedz
@TheHatefulCoder: To na innych rynkach mogą nazwać sobie apkę inaczej. Mnie razu jak Polska firma sprzedaje na Polski rynek rzeczy pod angielskimi nazwami.
Aha. Żaden z tych innych rynków nie jest anglojęzyczny. Na pewno nie Niemcy, Czesi, Litwini, gdzie Orlen działa.
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: nie wiem czy ktoś Ci już odpisał, ale tak można i to jest zajebista opcja bo dostajesz fakturę od razu na maila, nie zliczę ile razy zgubiłem fakturę przez to że wygląda jak paragon, a tak wszystko jest na mailu ( )
  • Odpowiedz
@EntryMode:
O ile dobrze rozumiem, jak działa 3dsecure, to on nie zabezpiecza Cię przed ściągnięciem z Ciebie kasy. Chargeback to dla mnie leczenie skutków, a nie zapobieganie. Już to widzę oczami wyobraźni: budzisz się rano, na koncie masz 20000zł mniej - "A, to nic, nic się nie stało, przecież jest chargeback". Oczywiście skutki kradzieży można ograniczyć prepaidami i tak właśnie robię, ale to też jest jedynie ograniczanie skutków, a nie
  • Odpowiedz
@Brut_all: Pieniędzy w momencie gdy ktoś za ciebie użyje karty ty nie tracisz, traci je bank. 3D Secure zabezpiecza transakcje przy uzyciu kart w momencie dokonywania platnosci bank bedzie wymagal od ciebie uwierzytelnienia tej transakcji więc jak nie mozna nazwac tego zabezpieczeniem? dzięki 3dsecure miliony ludzi nie straciło pieniędzy dlatego na czarnym rynku Polskie karty nie są w ogóle pożądane - schodzą głównie Amerykańskie i Brytyjskie Twoje Polskie dane są
  • Odpowiedz
@orlen_lite: Z chęcią zbluzgałbym tą waszą aplikację, która wymaga wielu niepotrzebnych zgód marketingowych. Radzę wszystkim mirkom przeczytać ich regulamin i checkbox'y, które zaznaczacie jak i tego, co wymaga ta aplikacja na waszych telefonach.
  • Odpowiedz
@a-c-i-d: mBank

@DumnyzbyciaPolakiem: no ale żeby ukraść paliwo nikt nie będzie wyciągał telefonu i zaczynał udawać że płaci aplikacją Orlenu a potem wsiądzie do samochodu i ucieknie.

A jeżeli już ktoś paliwo ukradnie to przy ilości kamer na stacjach które są częścią systemu płatności to i tak go znajdą.
  • Odpowiedz
@kalafior_:
Co do pierwszego to prawda,gorzej,jak będzie chciał zapłacić a aplikacja coś spieprzy,weźmie za dużo,albo przelew nie pójdzie.

Co do drugiego,już teraz policja ma to w dupie,woli umorzyć sprawę,i nie szukać wcale...nie chce im się,lepiej walczyć o podwyżki....
A jak wirus się rozwinie to nawet nie będą udawali,że próbują.
Kto ci ma złodzieja szukać,jak już teraz ich na ulicy możesz cały dzień nie zobaczyć,a za pijanym kierowca możesz 20 minut jechać z policją na telefonie, aż pijak do domu zajedzie i nie zdążą
  • Odpowiedz
@EntryMode:
Jeśli pieniądze traci bank, a nie ja, to doskonale. Tylko ja nie chcę widzieć pomniejszonej kwoty na moim koncie choćby przez moment, nie chcę wypełniać żadnych papierów, tłumaczyć się przed kimkolwiek, itd. Stosując inne metody płatności, te moim zdaniem bezpieczniejsze, nie muszę tego robić.

3dsecure: oczywiście, konieczność dodatkowego uwierzytelnienia jest dobrym zabezpieczeniem, analogicznym do tego w BLIKu. A teraz pytanie: co, jeśli sklep nie wspiera 3dsecure? Pytam serio. Próbowałem
  • Odpowiedz
@Brut_all: Nie rozumiem co masz na myśli '' sklep nie wspiera 3dsecure'' zupełnie to tak jakby sklep miał wdrażać jakąś aktualizacje dla tego zabezpieczenia. 3Dsecure zajmuje sie bank obslugujacy twoja karte nie sklep. Musisz pamiętać że transakcja karta nie odbywa się natychmiast, pieniądze do adresata trafiaja z duzym opóźnieniem a gdy nie widzisz uwierzytelnienia 3dsecure to najzwyczajniej odbiorca wg banku jest friendly wplywa tez na to kwota, rodzaj karty, lokalizacja,
  • Odpowiedz