Wpis z mikrobloga

Cześć Wykopowicze!

Sytuacja z #koronawirus jest ciężka, ale czasem wyjechać w trasę nadal trzeba ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak zadbać o bezpieczeństwo?

Zerknijcie na to, co oferuje nasza aplikacja ORLEN Pay - płatności elektroniczne bez wchodzenia na stację, bez podawania rąk i używania banknotów, które wcześniej przeszły przez wiele osób.

Zachęcamy wszystkich zmotoryzowanych Mirków i Mirabelki do pobrania apki i przejścia na płatności mobilne z ORLEN Pay.
orlen_lite - Cześć Wykopowicze!

Sytuacja z #koronawirus jest ciężka, ale czasem wy...

źródło: comment_1584021544h3KDDpBxWCtaoMyhfgjaUe.jpg

Pobierz
  • 234
  • Odpowiedz
@orlen_lite:
Kiedyś już zainteresowałem się tą apką, bo nie lubię traciś czasu na stacji, wolę podjechać, zatankować i odjechać. Niestety, okazało się, że konieczne jest podanie danych katy płatniczej, nie ma ani BLIKa, ani Google Paya, więc sobie darowałem. Nie będę Wam podawał takich danych.
  • Odpowiedz
@orlen_lite: wczoraj skorzystałem pierwszy raz. zajebista aplikacja, choć przydałoby się uwspólnienie aplikacji Vitay i aplikacji Orlen Mobile. Proces podwójnej rejestracji jest trochę uwalony, bo nie przekazuje adresu email oraz numeru karty, będąc już zalogowanym w aplikacji na karcie i mailu. a poza tym przetworzenie płatności było super szybkie, więc fajno!
  • Odpowiedz
@orlen_lite: a czy aplikacja przestała pobierać środki z konta bankowego bez uregulowania opłaty za paliwo?

przynajmniej 5 razy miałem tak że podczas płacenia wystapił bląd u musiałem iść na stacje i zapłacić drugi raz za to samo. potem oczywiście milion telefonów jak nie do banku to do was żeby sprawę uporządkować....

przestałem używać bo bez żartów wszystkie inne aplikacje działają bez problemu a ta jedna potrafi pobrać kwote z konta
  • Odpowiedz
@Seneszal: miałem to samo za pierwszym razem cztery razy pobrałem z konta pieniądze za tankowanie - ponad 1000 złotych bo nie wiedziałem że aplikacja pobiera pieniądze z konta zanim zrobi cokolwiek więcej...

potem jeszcze tak z 3 razy się zdarzyło i zrezygnowałem z korzystania. Jeżeli zobaczę raport o tym jaki jest odsetek transakcji nie zakończonych sukcesem nie przekonam się o poprawności działania
  • Odpowiedz
@EntryMode:
Zwiększam ryzyko ich wycieku.

@glock:
Nikomu nie robię na złość. Usługa nie spełnia moich oczekiwań, to przynajmniej póki co nie korzystam, jednocześnie przekazując powody usługodawcy. Co w tym takiego dziwnego?
  • Odpowiedz
@hesus: @kalafior_:

Tylko to dopuszcza tankowanie najpierw a płacenie potem.Zważywszy,jaka jest plaga kradzieży i to,że Policja ma takie zgłoszenia głęboko w dupie,to można dopiero narobić.Znam stacje które mają takie rozwiązania w dupie,i wolą preselekcję.Gdzie wkładasz kartę,autoryzujesz,wpisujesz za ile chcesz, i dystrybutor via internet sprawdza czy masz środki które ci wystarczą.Bo tak to chyba działa,i wtedy zwalnia blokadę.
Po zakończeniu nalewu zaś ściąga kwotę i zwraca ci kartę.
Tego gówna bym nie ruszał,na miejscu właścicieli stacji na przykład franczyzowych.
Paliwo dajesz a kasę #!$%@? wie czy otrzymasz.A pewnie stratę będzie musiał taki pokryć z własnej kieszeni,bo jak znam takich monopolistów,to wszystko tak ustawią,żeby nie być
  • Odpowiedz
@Brut_all: z tym ze te dane o karcie sa przechowywane przez banki a nie przez orlen Ponadto platnosc karta to najbezpieczniejsza metoda w ktorej masz mozliwosc cofniecia platnosci a gdy jestes typem konsumenta ktory wszedzie widzi zagrozenie to polecam uzywac karty z revolut
  • Odpowiedz
@EntryMode:
Różni ludzie, różne potrzeby. Jedna osoba powie, że po co BLIK, jak można mieć kartę prepaidową, chargeback, czy coś tam, a ktoś inny powie, że po co prepaidówka i chargeback, jak wystarczy BLIK, Google Pay, czy PayPal :-)

Nie jestem pewien, co masz na myśli mówiąc, że dane karty nie trafiają do Orlenu. O ile dobrze pamiętam, wprowadzało się je w aplikacji Orlenu (choć sprawdzałem to parę miesięcy temu,
  • Odpowiedz
@wfd: @Orzeech: @mr_defalt: Nie chcę bronić w żaden sposób @orlen_lite ale wg. ustaleń JustDrive miał być dostępny dla ograniczonego zakresu użytkowników (jedna marka, coś jak mFlota, do tego dostali rabat flotowy) a twórca wydał ją w app store jako ogólnie dostępną appkę konsumencką która przekroczyła szacowane limity (coś jak promocja na cukier: jedna osoba może kupić za 50% ceny max. 2kg dziennie, a nie że
  • Odpowiedz
@Brut_all: Wprowadzasz je do aplikacji orlen ale nie oznacza ze orlen je przetwarza ida one do procecsora platniczego Orlen widzi skladowa karty ostatnie bodajze 5 cyfr i date. Wyjatkiem jest mozliwosc nasluchiwania aplikacji czy twojego telefonu ale to wróżenie już z fusów ;d rownie dobrze mogloby to sie zdarzyc w google pay. Resumując jak na bliku cie opendzluja to nic nie zdzialasz, paypal nie jest popularny wsrod polskich firm a
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@orlen_lite: Kolejny pej xD
Jeszcze trochę i bez konta w lidlu, biedrze, żabie czy auchanie, w którym bedziesz miał przypięte karty, a które to apki będą pisane przez studentów, nie zrobisz zakupów xD
  • Odpowiedz