Wpis z mikrobloga

@ponuryrolnik: Nawet bym powiedział, że za prosto.
Samo LN to świetny pomysł, ale tak czy inaczej nie zapewni sprawnego działania na bardzo dużą skalę. Dwa największe problemy jakie widzę to ograniczenia w przepływie spowodowane dostępnością środków w kanałach oraz (tu ciekawie) zbyt niska wydajność sieci Bitcoin, która nie pozwoli obsłużyć nawet tworzenia i zamykania kanałów na światową skalę.

Na przykład w przedstawionym przykładzie nie ma możliwości (bez transakcji na blockchainie), żeby
Problemy beda rozwiazane.


@Dantte: Bez totalnej przebudowy logiki rozwiązania - nie będą. Mnie oszukasz, mamusię oszukasz, przyjaciela oszukasz, ale matematyki nie oszukasz.
Można to próbować minimalizować, ale do tego potrzeba przynajmniej dwóch czy trzech rzeczy, które nie wiadomo czy się da zrobić. Takie do końca pesymistycznie to nie jest, bo w kryptowalutach już się udało zrobić parę rzeczy, których "się nie da", ale za wcześnie na optymizm.
@severson: Nie zrozumiesz tego z powodów jak wyżej. Gówno wiesz, już dziś LN jest zupełnie czym innym niż na początku. Wiele zmian już jest wdrożonych i działają a to dopiero początek.

Poza tym gówno napisałeś.
1. Jak rozpiąć sieć na 10 miliardów użytkowników w rozsądnym czasie?


@severson: W czym problem? Oni się dobijają i brakuje im obecnie przepustowości?

2. Jak zrobić zrzutkę Boba i Alicji na kawę, za ich ostatnie pieniądze?


@severson: Splicingiem, lub po prostu jedna osoba drugiej wysyła część a ta płaci. W czym problem? Tak samo się zrzucasz gotówką. To swoją karta płatniczą nie możesz się zrzucić ( ͡° ͜ʖ
Splicingiem, lub po prostu jedna osoba drugiej wysyła część a ta płaci. W czym problem?


@cyberpunkbtc: Narysuj. Chodzi mi o przykład z filmu.

Oni się dobijają i brakuje im obecnie przepustowości?


Nie. LN to rozwiązanie dla Bentyna, Kiełbusa i paru kolegów, a nie kandydat na następcę kart czy gotówki.
@severson: Googla nie masz? Mam ci coś rysować? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie. LN to rozwiązanie dla Bentyna, Kiełbusa i paru kolegów, a nie kandydat na następcę kart czy gotówki.


@severson: Bo tak stwierdził jakiś Janusz, który nie ma pojęcia o działaniu LN?
który nie ma pojęcia o działaniu LN?


@cyberpunkbtc:
Skoro masz większe, to dajesz:
1. Jak rozpiąć sieć na 10 miliardów użytkowników w rozsądnym czasie?
2. Jak zrobić zrzutkę Boba i Alicji na kawę, za ich ostatnie pieniądze? (chodzi o sytuację z filmu)

Ale nie musisz ograniczać się do odpowiedzi na te dwa pytania tylko, możesz zarzucić np. obliczeniami i oszacowaniami, które robiłeś wcześniej.
Nie musisz szybko, ja poczekam. Zawołaj jak skończysz.
1. Jak rozpiąć sieć na 10 miliardów użytkowników w rozsądnym czasie?


@severson: Po co 10 miliardów? ALe jest wiele narzędzi już dizś a powstają i kolejne, choćby channel factories.

2. Jak zrobić zrzutkę Boba i Alicji na kawę, za ich ostatnie pieniądze? (chodzi o sytuację z filmu)


@severson: Już ci odpowiedziałem. W czym problem?

Ale nie musisz ograniczać się do odpowiedzi na te dwa pytania tylko, możesz zarzucić np. obliczeniami
W czym problem?


@cyberpunkbtc: Mógłbym napisać w czym, ale aktualnie największy problem jest z tym, że znowu nie przeczytasz. > Splicingiem
Serio onChain to wszystko, co masz do zaoferowania w tym temacie?
No słabo. Nawet nie próbowałeś tego policzyć i po tym komentarzu nadal nie spróbujesz.

po prostu jedna osoba drugiej wysyła część a ta płaci. W czym problem?

Obejrzyj film i narysuj to sobie. Jak to nie wystarczy, to nie
Po co 10 miliardów?


@cyberpunkbtc:
Mamy tu kolejnego wizjonera.

640kB powinno wystarczyć każdemu...
Sądzę, że na świecie jest zapotrzebowanie jeszcze na jakieś 5 komputerów...
Telewizja nie utrzyma się na żadnym rynku dłużej niż przez 6 miesięcy. Ludzie szybko znudzą się patrzeniem w drewniane pudełko przez całą noc...
Wszystko, co było do wynalezienia, zostało już wynalezione...
Maszyny latające cięższe od powietrza są niemożliwe...

Tylko różnica taka, że ty nie zapiszesz się na